REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 17 wrzesień 2013 16:46

Wygrywać marzenia – warsztaty „Gra obywatelska” w MBP Jasło

warsztaty „Gra obywatelska”

Jaki jest sposób na spełnianie prywatnych i zawodowych marzeń? Jak mądrze wykorzystać czas szkoły średniej i studiów? O różnych aspektach rozwoju i aktywności obywatelskiej dyskutowali w piątek 13 września uczestnicy warsztatów „Gra obywatelska” w MBP Jasło.


Projekt Gra obywatelska jest realizowany przez Fundację Dobra Sieć, a jego celem jest rozwój aktywności obywatelskiej młodzieży. O tym dlaczego warto być aktywnym obywatelem i jak „wygrywać marzenia” opowiadali uczestnikom ambasadorzy projektu: Mateusz Mokrzycki – laureat nagrody „Wolontariusz Podkarpacia 2011”, koordynator projektów „Iskra marzeń” i „Młodzieżowa Akcja – Reakcja”, opiekun grupy teatru tańca z ogniem Fire Charmers oraz Dawid Żak – uczestnik programu „PROJEKTOR-wolontariat studencki”, trener pracy zespołowej.

warsztaty „Gra obywatelska”


warsztaty „Gra obywatelska”


Podczas warsztatów młodzi ludzie z jasielskiego Gimnazjum nr 2 poznali różne formy wsparcia z jakich mogą korzystać – dowiedzieli się między innymi czym są stypendia, jakie są ich rodzaje oraz jak pozyskiwać i być na bieżąco z ofertami stypednialnymi. Gimnazjaliści dowiedzieli się również jak mogą zaangażować się na rzecz zmian w swoim najbliższym otoczeniu np. poprzez wolontariat stacjonarny lub e-wolontariat.
Na zakończenie wszyscy wzięli udział w turnieju gry planszowej Pioniersi, która przedstawia najciekawsze formy aktywności z zakresu wolontariatu, stypendiów i edukacji obywatelskiej. Na zwycięzców czekały egzemplarze gry, a każdy z uczestników warsztatów otrzymał inspirujący poradnik „W co grać żeby wiedzieć więcej”.

MBP w Jaśle

 

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin