REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 17 wrzesień 2013 16:37

Brazylijska melodia mgieł wodnych

Brazylijska melodia mgieł wodnych

12 września 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Jasielskiego Klubu Podróżnika, którego gościem był Jacek Borczyk.


Przedmiotem opowieści jasielskiego podróżnika była Brazylia. Swoją gawędę rozpoczął od niezwykłych wodospadów Iguasu, które znajdują się w rezerwacie Parku Narodowego. Wycieczkę rozpoczęliśmy od „Trzech muszkieterów”, największych wodospadów Brazylii. Ze slajdów wylewała się przerażająca kipiel, z której można było obserwować diabelskie gardziele (Gargantua del diablo), otulone w mgłach wodnych. Prawdziwa frajdą okazał się rejs motorówką pod kaskadami spienionej wody. Dopełnieniem wyprawy był lot helikopterem nad rzeką Paraną, gdzie można było podziwiać wodospady po stronach – Brazylii i Argentyny. Nad Paraną została wybudowana potężna i pilnie strzeżona Elektrownia ITAIPU, która pokrywa w 80% zapotrzebowania na energię Brazylii i Paragwaju. Wjazd do niej jest niewątpliwie atrakcją turystyczną.

Brazylijska melodia mgieł wodnych


Brazylijska melodia mgieł wodnych


Mimo pochmurnej pogody gorące rytmy samby rozgrzały zebranych, bowiem taniec jest dla brazylijczyków sensem życia. Kilka tysięcy szkół samby świadczy o tym, że mają taniec we krwi, co szczególnie objawia się podczas karnawału w Rio de Janeiro. Po jednej stronie ulicy pochód obserwują sędziowie. Udział w korowodzie jest szansą na lepsze życie i pracę, zwłaszcza dla biedniejszej części społeczeństwa. Latynosi cenią piękno, a udział w karnawale daje im możliwość „pokazania się” – powiedział Jacek Borczyk.
Na zakończenie obejrzeliśmy „Głowę cukru”, gdzie można wjechać kolejką linową, Stadion Maracana i Katedrę, dzieło Oscara Niemeyera.

MBP w Jaśle

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin