REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 12 wrzesień 2013 22:10

Po prostu PO-WIEDZ-TO!

HAPPENING POLSKI 2013.09.11 (0)

Na pytania, w co można łapać wiatr, czego chwyta się tonący i na czym dzielimy skórę, odpowiedzieli jaślanie uczestniczący w happeningu PO-WIEDZ TO! zorganizowanym 11 września br. przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.


Uliczne quizy i zabawy językowe zainaugurowały projekt POLSKI! PO-WIEDZ TO! realizowany przez Bibliotekę przy wsparciu finansowym Narodowego Centrum Kultury.

HAPPENING POLSKI 2013.09.11 (3)


HAPPENING POLSKI 2013.09.11 (4)


Mieszkańcy miasta odkrywali znaczenia słów powszechnie nieużywanych, doceniając walory polszczyzny a przy tym dobrze się bawiąc. Uczniowie jasielskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięli udział w żywej krzyżówce, której hasła tworzyli oni sami. Dzieci i młodzież z wymalowanymi na dłoniach literami odkrywały hasło przewodnie spotkania i układały mniej lub bardziej skomplikowane wyrazy, które wywoływały uśmiech i pozytywne emocje. Młodsi i starsi przekonali się również, że słowa nadawane przez głuchy telefon śmieszą, a zabawa językiem nigdy się nie nudzi.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

HAPPENING POLSKI 2013.09.11 (5)


HAPPENING POLSKI 2013.09.11 (6)


Partnerami w realizacji projektu są: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaśle, Klub Seniora przy JSM w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Klub Powiększania Wyobraźni, Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.

HAPPENING POLSKI 2013.09.11 (8)


Patronat medialny nad projektem sprawują: Polskie Radio Rzeszów, Via Katolickie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, oraz portale: TerazJaslo.pl, Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, MiastoJaslo.pl, TwojeJaslo.pl. WirtualneJaslo.pl, ITV Południe, ITV Podkarpacie.

MBP w Jaśle

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin