REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 15 lipiec 2013 17:12

XII Krempniańska Parada Historyczna

XII Krempniańska Parada Historyczna

XII Krempniańska Parada Historyczna rozpocznie się w niedzielę, 21 lipca o godz. 14.00 na placu przy cerkwi w Świątkowej Wielkiej k. Krempnej.


Przewidziano pokazy władania bronią dawną, inscenizację bitwy szlachecko-kozackiej, popisy jazdy konnej (w tym husarzy oraz kadryl dziewcząt), prezentację rzemiosł tradycyjnych (m.in. kowalstwa, ciesielstwa, wyrobu naczyń drewnianych), występy muzyczne (gwiazdą imprezy będzie Julia Doszna).

Publiczność będzie miała możliwość popróbowania jazdy konnej, strzelania z łuku, władania szablą, użycia narzędzi tradycyjnych. Specjalnie dla dzieci będzie nauka tańca, zajęcia plastyczne, wspinaczka na drzewo i zajęcia przyrodnicze (prowadzone przez pracowników Magurskiego Parku Narodowego).Dla wszystkich przewidziano gry i konkursy zręcznościowe z nagrodami.

parada


Miejscowe gospodynie przygotują lokalne potrawy, rękodzielnicy z całego regionu wystawią swoje wyroby.
A wszystko to dla ratowania zabytkowej drewnianej cerkwi w Świątkowej Wielkiej. Świątynia ta wyróżnia się wielkością, pięknem architektury i niezwykłym bogactwem malowideł wewnętrznych. Niestety stan techniczny budowli jest bardzo zły, a przewidywany koszt remontu-ogromny. Dlatego w zadanie ocalenia cerkwi, oprócz mieszkańców wsi, włączają się ochotnicy z całej Polski. Oni właśnie będą wykonawcami pokazów i poprowadzą zajęcia z publicznością.

Barbara Mielczarek

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć w zeszłorocznej parady. Autor: Łukasz Dziura – miastojaslo.pl

XII Krempniańska Parada Historyczna


XII Krempniańska Parada Historyczna


XII Krempniańska Parada Historyczna


XII Krempniańska Parada Historyczna
XII Krempniańska Parada Historyczna

 

 

 

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin