piątek, 28 czerwiec 2013 23:06

Fantazja zamieszkała w bibliotece

Zakończyły się spotkania Miasteczka Fantazji – cyklu zajęć dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Odwiedzającym kolorowe zakamarki i uliczki wyobraźni, inspirowanej książką, towarzyszyło dużo zabawy i mnóstwo radości.

Na Ulicy Stworzeń Fantastycznych w Oddziale dla Dzieci najmłodsi spotkali się z elfami, smokami, gryfami i innymi ulubieńcami czytających literaturę fantasy. Powstało podręczne vademecum smokologa, a na dłoniach pojawiły się smocze tatuaże i magiczna biżuteria. Dzieci wzięły udział w wyścigu gryfów, odkryły tajemnicę jednorożca, dowiedziały się o czym marzą czarodzieje oraz zaprojektowały fantazyjny ogród dla wróżek.
Wraz z Filią nr 1 dzieci udały się na podbój Wyspy Skarbów, dzięki głośnemu czytaniu o morskich przygodach i kreatywnym zajęciom literacko-artystycznym. Mali żeglarze i zdobywcy wyspy zaprojektowali maski pirackie, zamienili się w kreatorów morskiej mody oraz wzięli udział w wyprawach po skarb piratów.

Fantazja zamieszkała w bibliotece

Dzieci odwiedzające Filię nr 2 wkroczyły do bibliotecznej Krainy Nibylandii, by tam wśród wróżek, smoków i krasnali przeżyć mnóstwo fantastycznych przygód. Dzięki temu powstały stroje i atrybuty bajkowych postaci, rajskie ogrody i czarodziejskie zamki.
W Filii nr 3 najmłodsi w trakcie trwania zajęć zamieniali się w Czarodziei Wyobraźni, wykonując kapelusze dla Wiedźmy Winifredy czy latającą miotłę i inne magiczne atrybuty. Czarodziejom wyobraźni udało się także zbudować straszne zamczysko, zaprzyjaźnić z książkowym czarnym kotem, białą myszką oraz pająkami i gackami.

Fantazja zamieszkała w bibliotece

Od września 2012 do czerwca 2013 w bibliotece odbyło się 152 spotkania Miasteczka Fantazji w których wzięło udział ponad 1100 dzieci. W spotkaniach pomagały wolontariuszki: Sabina Kuźniarska, Dominika Jachimek, Gabriela Czerwińska i Iwona Zabawa, którym dziękujemy za aktywność i zaangażowanie.

MBP w Jaśle