REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 17 czerwiec 2013 19:45

Dni Jasła 2013 - podsumowanie

Dni Jasła 2013 - podsumowanie

Kilkanaście tysięcy mieszkańców Jasła i okolic bawiło się na tegorocznych „Dniach Jasła".


Oferta była tak zróżnicowana, że każdy znalazł coś dla siebie. Tłumy fanów przyciągnęły gwiazdy wieczorów: Maciej Maleńczuk i „Czerwone Gitary". Organizatorem święta miasta było Miasto Jasło i Jasielski Dom Kultury, a partnerem Grupa LOTOS. 

Imprezę rozpoczęło w piątek (14 bm.) uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie projektu edukacyjnego „Jasielska liga naukowa z LOTOSEM", który będzie realizowany w roku szkolnym 2013/2014 oraz wręczenie tytułów Honorowych Obywateli Miasta Jasła wybitnemu polskiemu floreciście, dwukrotnemu medaliście olimpijskiemu Zbigniewowi Skrudlikowi oraz rodzinom Juliusza Jankisza wybitnego pedagoga, byłego dyrektora I LO w Jaśle i Zygmunta Kachlika, żołnierza kampanii wrześniowej, wieloletniego prezesa koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Jaśle, których RMJ uhonorowała pośmiertnie.

Dni Jasła 2013 - podsumowanie


Dni Jasła 2013 - podsumowanie


Dni Jasła 2013 - podsumowanie


Przez dwa kolejne dni jasielski rynek do późnych godzin nocnych tętnił życiem. W sobotę (15 bm.) - na początek - odbyła się tu „Munduriada" - turniej służb mundurowych powiatu jasielskiego, prezentacja spektaklu teatru ulicznego przygotowanego przez uzdolnioną aktorsko młodzież z JDK i pokaz gotowania, a chętni honorowo oddawali krew w krwiobusie PCK. Gdy tylko zakończyły się pokazy rynkiem zawładnęła rozrywka estradowa. Na scenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I st. i Prywatnej SM I i II st., a następnie młodzież ze Studia Tańca „AT Dance" i zespół „Ciryam". Koncert gwiazdy wieczoru Macieja Maleńczuka przyjechali obejrzeć fani z całego Podkarpacia.

Dni Jasła 2013 - podsumowanie


Dni Jasła 2013 - podsumowanie


Dni Jasła 2013 - podsumowanie


Dni Jasła 2013 - podsumowanie


Niedzielne atrakcje rozpoczęła prezentacja „Oldsmobile". To była prawdziwa gratka dla miłośników aut, więc nic dziwnego, że przyciągnęła kilkaset osób nie tylko z Jasła. Na scenie od popołudnia prezentowali się kolejno: big band JDK - „Jazz Combo", zespoły, soliści i tancerze JDK oraz Młodzieżowego Domu Kultury, Darek Wickowski, półfinalista piątej edycji programu „Must Be The Music" i zespół „Roots Rockers". Ostatni koncert „Dni Jasła", w którym wystąpiły kultowe „Czerwone Gitary" przyciągnął chyba jeszcze większy tłum niż Maleńczuk. Przez rynek dosłownie trudno było się przecisnąć.

Dni Jasła 2013 - podsumowanie


Dni Jasła 2013 - podsumowanie


Atrakcją, która przez dwa dni od wczesnego popołudnia przyciągała na rynek całe rodziny z dziećmi były dmuchane zjeżdżalnie, basen z piłeczkami oraz stoiska z najróżniejszymi zabawkami i łakociami.

UM w Jaśle (tekst)

Anna Dziura miastojaslo.pl (fotorelacja)

 

Zobacz również:

Maciej Maleńczuk - koncert

Czerwone gitary - koncert

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin