REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 14 czerwiec 2013 02:00

Barwny pochód przebierańców

Barwny pochód przebierańców

Żakinada przeszła ulicami Jasła. Uczniowie przejęli klucze do bram miasta. FOTORELACJA


Liczący kilkaset osób barwny pochód przeszedł 14 czerwca ulicami Jasła. Popularna żakinada zgromadziła żaków przebranych w najdziwniejsze stroje. Sądząc po strojach, w jakich na żakinadę udali się nasi żacy możemy śmiało stwierdzić, że naszej młodzieży nie brakuje barwnych pomysłów. Jest upał, nam jest gorąco. Ba, my mamy wręcz zimowe stroje bo z kawałkami futra, ale mimo to zapowiada się świetna zabawa – mówili uczniowie.

Barwny pochód przebierańców


Barwny pochód przebierańców


Wśród barwnego korowodu żaków można było spotkać m.in. czarownice, clowna, gości z Wysp Bahama, tańczące winogrona, czarną wdowę czy wampirzycę.

W Ogrodzie Jordanowskim odbyły się prezentacje artystyczne m.in. kabarety, piosenki i tańce , które przygotowali uczniowie jasielskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jasielskiego. Na zakończenie zagrał zespół HORNBLEND.

Barwny pochód przebierańców


Serdecznie witam przybyły do ogrodów miejskich barwny korowód żaków wraz z waszymi czcigodnymi bakałarzami. Dzięki wam w naszym przesławnym Jasielu królują dziś pieśni, pląsy, amatorskie teatry i inna wszelka swoboda. Przekazuję więc waszym królewskim żakom, jako dzisiejszej zwierzchności nad miastem i rozradowaną młodzią klucz do bram miasta – mówił burmistrz miasta Andrzej Czernecki
Natomiast wicestarosta Franciszek Miśkowicz przekazał młodzieży klucz do bram powiatu.

Barwny pochód przebierańcówBarwny pochód przebierańców


Młodzież w różnorakich strojach wychodząc na miasto pokazała swoją siłę i to jacy są kolorowi. Bawiąc się korzystali ze swobody, z radości jaką daje im żakinada. Najciekawsze i najbardziej oryginalne przebrania żaków możecie podziwiać w naszej galerii.

Anna Dziura

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin