REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

niedziela, 09 czerwiec 2013 16:28

Kto czyta – ten dobrze się bawi! XII OTCD w jasielskiej MBP

XII OTCD w jasielskiej MBP

Od 1 do 8 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom najmłodsi przenieśli się do krainy fantazji, zabaw i książkowej wyobraźni.


Dzieci zainspirowane twórczością Juliana Tuwima, która od pokoleń bawi i uczy, podczas codziennego głośnego czytania oraz imprez i wydarzeń z nim połączonych odwiedziły Tuwimolandię, bawiąc się słowem i odkrywając magię książki.

XII OTCD w jasielskiej MBP


W Oddziale dla Dzieci był czas na fantazjowanie w takt pędzącej lokomotywy, którą najmłodsi obejrzeli w inscenizacji uczniów z SP nr 4 w Jaśle. Odbył się piknik z udziałem Pawła Beręsewicza i aktorów Teatru Maska z Rzeszowa oraz projekcja filmu Sekrety Eleonory. Była okazja by posłuchać opowieści o dalekich Indiach podróżnika Piotra Gogosza i przysłuchać się mowie ptaków, które przyfrunęły do SOSW w Jaśle.

XII OTCD w jasielskiej MBP


Członkowie Klubu Czytających Rodzin świętowali 2 rocznicę działalności, a słowne zmagania laureatów konkursu Wierszyki plątające języki zostały nagrodzone.
Wraz z Filią nr 1 najmłodsi wzięli udział w pełnej kolorów paradzie, konkursie ze znajomości wierszy Juliana Tuwima, zajęciach literacko-artystycznych inspirowanych popularnym Abecadłem oraz licznych grach słownych i zabawach animacyjnych. Nieco starsi mieli okazję przekonać się w ramach zajęć z edukacji medialnej, że twórczość bliskiego dzieciom autora wzrusza, uczy i bawi.

XII OTCD w jasielskiej MBP


XII OTCD w jasielskiej MBP
W Filii nr 2 pojawiły się słonie, dzięki czemu „zasłoniły bibliotekę” a najmłodsi mieli okazję przyjrzeć się „cudom i dziwom” w ramach zajęć literacko-artystycznych. Dzieci wysłuchały głośnego czytania w KPP poznając pracę policjantów, wzięły udział w zabawach z harcerzami oraz kolorowej paradzie z wyobraźnią. Do biblioteki przyjechała „żywa” lokomotywa, a „z pieca spadło” zagadkowe abecadło.

XII OTCD w jasielskiej MBP


Z Filią nr 3 najmłodsi świętowali Dzień Dziecka, inaugurując tym samych XII OTCD. Wspólnie z dziadkiem „zasadzili rzepkę”, a Panu Hilaremu pomogli szukać okularów podczas zajęć literacko-artystycznych. Dzieci odwiedziły KP PSP, gdzie wysłuchały głośnego czytania i dowiedziały się jak zostać strażakiem oraz wzięły udział w barwnej paradzie, a wraz z Zosią Samosią, Dyziem Marzycielem i Grzesiem Kłamczuchem rozwiązywały quizy oraz bawiły się w zabawy słowne.

XII OTCD w jasielskiej MBP


Sponsorami XII OTCD „Całe Jasło Czyta Dzieciom” są Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Jan Wątroba – Piekarnia-Ciastkarnia. Patronat medialny nad akcją sprawują: Telewizja TVJasło, ITV Podkarpacie, ITV Południe, oraz portale: terazjaslo.pl, jaslonet.pl, miastojaslo.pl, twojejaslo.pl, jaslo4u.pl, jasloinfo.pl, wirtualnejaslo.pl.
W głośne czytanie i organizację poszczególnych wydarzeń włączyli się: Urząd Miasta Jasła, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza, Jasielski Dom Kultury, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, 139 DH „Lisy” im. Płk L.Lisa Kuli przy ZSM nr 3 w Jaśle, Medyczna Szkoła Policealna im. Prof. R. Weigla w Jaśle.

MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin