REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

niedziela, 09 czerwiec 2013 16:04

Odkrywamy Sekret Eleonory – bajkowy Dzień Dziecka w bibliotece

Sekret Eleonory

Co może się wydarzyć kiedy czytamy? Absolutnie wszystko! W ramach obchodów Dnia Dziecka oraz XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zamieniliśmy bibliotekę w kino i przestrzeń głośnego czytania.


W czwartek 6 czerwca uczniowie jasielskich szkół podstawowych wzięli udział w projekcji filmu Sekret Eleonory i wysłuchali głośnego czytania znanych bajek J. Tuwima.

Sekret Eleonory


O radości i sile jaka drzemie w czytaniu przekonywał dzieci filmowy bohater Sekretu Eleonory. Dzieci obejrzały historię siedmioletniego Nathaniela, który odkrywa, że w książkach w jego domowej biblioteczce mieszkają bohaterowie dziecięcej literatury – kiedy zaczyna czytać pojawia się piękna Alicja z Krainy Czarów, nierozłączni Czerwony Kapturek i Wilk czy wiecznie gubiący okulary Geppetto. Rodzice chcą sprzedać książki, więc chłopiec dzielenie rusza na ratunek swoim małym przyjaciołom.

Sekret Eleonory


Filmowe spotkanie zakończyły kalambury, w których hasłami do zgadnięcia były bajkowe postacie. Emocje towarzyszące wspólnemu odgadywaniu i długa kolejka chętnych do rysowania udowodniły, że dzieci wciąż wierzą w magię czytania!

Sekret Eleonory


Projekcje filmu umożliwiła Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w ramach programu Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece.

MBP Jasło

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin