REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 21 maj 2013 09:38

Cybernetyczny obraz gwary

wariacje literackiegwaras

W dniu 24 maja 2013 r. o godz. 11.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do Czytelni Głównej na spotkanie z Leszkiem Onakiem i Łukaszem Podgórni.


Poeci cybernetyczni opowiedzą o nowoczesnych, innowacyjnych formach literackich. Przedstawią multimedialną prezentację, na której za pomocą animacji, obrazu i dźwięku zestawią ze sobą fragmenty utworów oraz zdań i form językowych zaczerpniętych z różnych gwar. Zaprezentują również działalność Fundacji Liternet, zajmującej się promocją literatury w Internecie i udostępnianiem nowych przestrzeni technologicznych dla literatury i sztuki.

wariacje literackiegwaras

Leszek Onak - internetowy wydawca, promotor nowych trendów w literaturze, kreator nietypowych przestrzeni do dyskusji. Inicjator powstania Fundacji Liternet. Współtwórca portalu Niedoczytania.pl i twórca serwisu społecznościowego dla autorów i czytelników Liternet.pl. Interesuje się nowymi mediami, internetem i net artem.
Łukasz Podgórni – tworzy grafikę komputerową, aplikacje flashowe i obiekty literackie. W swojej twórczości wykorzystuje syntezę mowy oraz pętle audio. Sygnował manifesty poezji cybernetycznej, współtworzy związane z nią inicjatywy (http://cichynabiau.blogspot.com, http://perfokarta.net). Autor tomików "Skanowanie balu" (2012), "noce i pętle" (2010). Wraz z Urszulą Pawlicką opracował zbiór cyfrowych adaptacji wierszy Tytusa Czyżewskiego (2012).
Spotkanie organizowane w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

MBP Jasło

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin