REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 17 maj 2013 14:23

O Kopciuszku, Czerwonym Kapturku i Gargamelu na radiowej fali

Warsztaty dziennikarskie

W dniach 13-14 maja 2013 r. odbyły się dwudniowe warsztaty dziennikarskie "Literatura na fali" przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Warsztaty prowadził dziennikarz radiowej Trójki, Dariusz Bugalski.


Pierwszego dnia zajęcia odbywały się w MBP w Jaśle, a uczestnicy poznawali tajniki przygotowania audycji radiowej. Dowiedzieli się m.in. jak przygotowywać pytania, jak utrzymywać uwagę słuchaczy, jak kontrolować przebieg programu. Obejrzeli również przykłady dobrych i złych audycji.

Warsztaty dziennikarskie


Warsztaty dziennikarskie

Drugiego dnia warsztatów nabyte umiejętności zostały sprawdzone w praktyce. Zajęcia odbyły się w nowoczesnym, profesjonalnym studiu Papaya Studio w Lipinkach, pracującym w domenie cyfrowej. Adepci dziennikarstwa pracowali “na antenie” pod okiem prowadzącego D. Bugalskiego. Dwuosobowe grupy miały przygotować 10 minutowe audycje poświęcone bohaterom ulubionych bajek. Audycje były nagrywane, a po nagraniu dyskutowano o dobrych stronach audycji i najczęściej popełnianych błędach.

Warsztaty dziennikarskie


Partnerem w organizacji warsztatów była firma Romanow: Ciesielstwo – Dekarstwo.
Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

MBP Jasło

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin