REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 13 maj 2013 10:42

Czytamy! Doceniamy!

db2k13016

8 maja 2013 r. był w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle dniem szczególnej uroczystości.


Dzień Bibliotekarza, a zarazem pierwszy dzień X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, odbywającego się pod hasłem „ Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” był okazją do spotkania z partnerami, sponsorami i sprzymierzeńcami wspierającymi MBP w Jaśle w działaniach kulturalnych i edukacyjnych.

db2k13004


Dyplomy Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom” za aktywny udział oraz życzliwość i wsparcie dla akcji głośnego czytania dzieciom w MBP w Jaśle, a także dyplomy „Czytamy! Doceniamy” - podziękowania za wsparcie w innych działaniach Biblioteki, odebrali przedstawiciele lokalnych władz, przedszkoli i szkół, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, Straży Miejskiej, sponsorzy – PGNiG Karpacki Oddział Handlowy w Tarnowie oraz Piekarnia Jana Wątroby, przedstawiciele instytucji kultury, m.in. Jasielskiego Domu Kultury, Jasielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Młodzieżowego Domu Kultury, Klubu Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, dziennikarze lokalnych mediów, harcerze, wolontariuszki oraz wiele osób poświęcających swój czas dla działań edukacyjnych w Bibliotece.

db2k13006


Podczas spotkania dyrektor MBP w Jaśle, Małgorzata Piekarska przypomniała najważniejsze inicjatywy Biblioteki, kładąc szczególny nacisk na wartości, jakie niesie głośne czytanie dzieciom, propagowane przez akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”. Prezentacje Biblioteki przeplatały się z krótką ankietą wśród uczestniczących gości, którzy odpowiedzieli na pytania, czym jest dla nich czytanie i dlaczego włączają się w akcje Biblioteki.
Wśród odpowiedzi znalazły się wypowiedzi o czytaniu jako ucieczce w inny świat, wyruszaniu w podróż dokoła świata, ale także o znajdywaniu rozwiązań i zdobywaniu wiedzy. Dostrzeżono rolę MBP we wspieraniu wychowania, rozwoju kultury wśród dzieci i młodzieży, wpływie czytania na obecność w życiu społecznym, którego podstawą jest komunikacja słowna. „Jeżeli mamy bogactwo słowa, popartego emocją i wiedzą, nasza komunikacja będzie pełna i satysfakcjonująca”.

db2k13007


Goście mieli także okazję wyobrazić sobie magiczne różdżki i z ich pomocą „stworzyć coś”, co chcieliby mieć w Bibliotece. Znamienne, że większość uczestników pisała o większej, nowoczesnej przestrzeni, z regałami pełnymi nowości, z miejscami do spotkań czytelników, kreatywnych zajęć edukacyjnych i wydarzeń kulturalnych, a nawet z kameralnym kinem – co w Dniu Bibliotekarza traktujemy jako życzenia zarówno dla nas samych, jak i wszystkich naszych czytelników.

MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin