REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 30 styczeń 2020 12:58

Koncert dla seniorów w JDK

Koncert dla seniorów w JDKNiezapomniane przeboje sprzed wieku


„Lata 20-te lata 30-te” to tytuł koncertu noworocznego, na który - w ostatnią sobotę stycznia br. - burmistrz Jasła wraz z Radą Seniorów zaprosił mieszkańców miasta w wieku 60+.

Trójka artystów: obdarzona wspaniałym głosem Adrianna Bujak-Cyran - śpiew oraz dwaj znakomici gitarzyści: Marek Piątek i Krzysztof Cyran przenieśli słuchaczy w klimat 20-lecia międzywojennego, kiedy to rozrywkę na najwyższym poziomie zapewniały takie gwiazdy scen polskich jak: Tola Mankiewiczówna, Loda Niemirzanka, Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Eugeniusz Bodo czy Aleksander Żabczyński, a śpiewane przez całą Polskę szlagiery filmowe i kabaretowe komponowali m.in.: Jerzy Petersburski i Henryk Wars. Wśród powstałych w okresie międzywojennym hitów wszechczasów, które zabrzmiały w sobotnim koncercie były: „Ach jak przyjemnie”, „Na pierwszy znak”, „Szczęście raz się uśmiecha”, „Ta mała piła dziś”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Sex appeal”, „Ada to nie wypada”, „Ja się boję sama spać”, „Nasza jest noc” i „O czym marzy dziewczyna”. Wypełniający salę widowiskową JDK seniorzy nie tylko z ogromną przyjemnością słuchali dobrze im znanych piosenek, ale też chętnie je nucili.
Zanim Adrianna Bujak-Cyran z akompaniatorami rozpoczęli występ widownia oklaskiwała dwójkę solistów JDK, laureatów wielu konkursów, rozwijających swoje talenty pod kierunkiem Ewy Grzebień. Kolędy dla seniorów zaśpiewali Karolina Polak („W nocnej chwili”) i Dawid Wojnarowicz („Gore gwiazda”). Młodych, wspaniale zapowiadających się artystów przedstawił burmistrz Jasła Ryszard Pabian, który również - razem z przewodniczącym Rady Seniorów Miasta Jasła II kadencji Marianem Soblem - złożył wszystkim obecnym noworoczne życzenia.
JDK - st

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin