wtorek, 28 styczeń 2020 10:01

Ferie dobrze zaprogramowane zakończone! Wyróżniony

Ferie zakZakończyły się Ferie dobrze zaprogramowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle podczas których najmłodsi miłośnicy nowych technologii nauczyli się programować proste roboty, a ich starsi koledzy stworzyli zwiastuny filmowe.


Dzieci w wieku 6-10 lat, uczestniczące w warsztatach Rany, rety, roboty! obejrzały filmy pokazujące najnowocześniejsze modele robotów, imitujące zachowania zwierząt i ludzi. Największe wrażenie zrobiły na nich roboty-pająki i nietoperze. Dowiedziały się, że dzięki szybkiemu postępowi technologicznemu za kilka lat roboty-pomocnicy mogą być obecne w wielu domach na świecie. Używając prostej aplikacji za pomocą tabletów nauczyły się programować niewielkie zrobotyzowane kulki i sprawdziły, kto jest szybszy, pokonując tor przeszkód.
Młodzież w wieku 11-15 lat na warsztatach Tworzę, filmuję, kreuję! miała okazję do poznania aplikacji i-Movie i stworzenia własnego filmu. Podczas zajęć uczestnicy wcielili się w role aktorów, scenarzystów, reżyserów, kamerzystów i monterów. Stworzyli różnorodne fabuły i nakręcili krótkie filmiki, które złożyli w programie, nadając ostateczny kształt swojej wizji.
Spotkania nie tylko stworzyły możliwość zapoznania się z nowinkami z cyfrowego świata i skorzystania z ciekawych aplikacji, ale również twórczego spędzenia czasu w gronie rówieśników i miłej zabawy.

MBP Jasło

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin