środa, 08 styczeń 2020 19:46

W wiedeńskim klimacie

W wiedeńskim klimacieKapitalny zestaw operetkowych i musicalowych przebojów wszechczasów złożył się na Koncert Noworoczny 2020

inaugurujący tegoroczne wydarzenia kulturalne w Jaśle. Dwa seanse gali koncertowej w wiedeńskim stylu odbyły się 3 stycznia br. (piątek) w Jasielskim Domu Kultury.

Na scenie JDK, w noworocznym widowisku zaprezentowała się Królewska Orkiestra „Odessa” pod batutą Mirosława Krila, soliści kijowskiej sceny operetkowej i operowej oraz tancerze baletu Narodowej Opery Lwowskiej. Występ rozpoczęli muzycy walcem „Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa syna. Następnie zabrzmiały znane i lubiane arie i duety z najsłynniejszych operetek i musicali m.in.: „Wielka sława to żart” z Barona Cygańskiego, „Przetańczyć całą noc” z My Fair Lady i „Czardasz Silvy” z Księżniczki Czardasza. Nie zabrakło też takich hitów jak: „Brunetki, blondynki”, „O sole mio”, „Polka z kowadłem”, „Polka Trik Trak” i „Kankan”, a na zakończenie „Time to say goodbye”. Dopełnieniem spektaklu byli tancerze w efektownych układach choreograficznych. Zachwycona całością publiczność zgotowała artystom owację na stojąco i nie pozwoliła zejść ze sceny bez bisów.
W przerwie koncertów wszyscy zostali zaproszeni na ciastko, a dorośli także na lampkę szampana.

W wiedeńskim klimacie

Koncertowa inauguracja 2020 roku była znakomitą okazją do złożenia jasielskim melomanom noworocznych życzeń. Skorzystali z niej: obecny na wieczornym seansie burmistrz Jasła Ryszard Pabian oraz p.o. dyrektora JDK Helena Gołębiowska.
JDK - st

ZAHURT JASŁO