REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 09 maj 2013 18:47

Twórcza aktywność literacka dzieci i młodzieży

miastojaslo.pl379

9 maja miał miejsce finał XVIII Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży. FOTOGALERIA


W sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury uczestnicy wraz z opiekunami, nauczycielami zgromadzili się na uroczystej gali. Nagrodzeni zostali najlepsi. Doceniono ich wenę twórczą, wrażliwość, wyobraźnię.

miastojaslo.pl381


 Konkurs mający charakter ogólnopolski zgromadził laureatów z całego kraju. W tegorocznej edycji wpłynęło 638 utworów, a w konkursie wzięło udział 283 uczestników. Oceny prac dokonało jury w składzie: Grzegorz Kociuba, Mariusz Kalandyk, Jolanta Kociuba, Aleksandra Dacyl, Jan Tulik. 

(…) Byliśmy zaskoczeni przede wszystkim umiejętnościami językowymi dzieci, które przecież niedawno nauczyły się czytać i pisać. Zarówno próby poetyzowania, jak i sposób prowadzenia narracji świadczą o rozbudowanej artystycznej wrażliwości, o głębokiej potrzebie wyrażania osobistej projekcji poznawanej i odkrywanej rzeczywistości. Jestem pełna uznania dla nauczycieli, którzy nie tylko nauczyli te dzieci stawiania liter, łączenia ich w wyrazy i zdania, ale też zwrócili uwagę jak kształtować słowo aby stawało się literaturą. (…) utwory najmłodszych można niewątpliwie określić aktem ekspresji - napisała w swoim liście Aleksandra Dacyl

 miastojaslo.pl384


Jan Tulik w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na wrażliwość, która jest niezwykle istotna, a której w pracach konkursowych mogliśmy doświadczyć. Prace przepełniała naturalność, prawdziwość oraz zachowanie własnej wrażliwości. Tego typu konkursy przybliżają dzieciom i młodzieży wiedzę i zachęcają do pisania a zarazem prezentowania własnych umiejętności. Propagowanie sztuki pisania jest niezwykle istotne, kształtuje wrażliwość młodego pokolenia. Jury doceniło zaangażowanie uczestników w trudną sztukę odkrywania siebie i na dzisiejszej gali nagrodzeni zostali najlepsi.

miastojaslo.pl412


Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia i bardzo się cieszę – mówiła Aleksandra Mistachowicz, laureatka konkursu.

miastojaslo.pl418


Uroczystosć zakończył znakomity występ jasielskiego rapera DPD.

Anna Dziura

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin