poniedziałek, 03 grudzień 2018 19:42

Baletowe zakończenie Wyróżniony

baletDwiema jednoaktówkami baletowymi w wykonaniu artystów ze Lwowa zakończyły się - w sobotę, 1 grudnia br. - X Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle.


Tancerze Lwowskiego Baletu zaprezentowali na scenie Jasielskiego Domu Kultury „Carmen” i „Szecherezadę”. - Tytuły tych baletów, to jednocześnie imiona ich bohaterek. (...) Pierwsi, paryscy widzowie „Carmen” byli trochę skonsternowani zarówno tematyką jak i przemieszaniem wątków komediowych z dramatycznymi. Jednak wygrała przepiękna muzyka Georga Bizeta. (...) Tematyka „Szecherezady” zaczerpnięta jest z „Baśni tysiąca i jednej nocy” - mówiła na wstępie wicedyrektor JDK Helena Gołębiowska, zapraszając publiczność do obejrzenia dwóch niezwykłych historii miłosnych, muzyką i tańcem malowanych.
Podczas tegorocznych spotkań teatralnych w JDK wielbiciele sztuk scenicznych mieli okazję obejrzeć 7 różnorodnych spektakli: „Alibi od zaraz”, „Kocham pana, panie Sułku”, „Wokół Szekspira”, „Mężczyzna idealny”, „Wariacje Tischnerowskie”, „Wyzwolenie” oraz dwie jednoaktówki baletowe: „Carmen” i „Szecherezadę”.

Baletowe zakończenie w JDK
X Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle zorganizował JDK, a partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło, PGNiG oraz LOTOS SA.
JDK - st

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin