REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 04 październik 2018 13:30

Projekty: Ile matematyki jest w przyrodzie?

Projekty: Ile matematyki jest w przyrodzie?2 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu Ma-Tematyka zaklęta w konarach drzew odbyło się spotkanie z Edwardem Marszałkiem


– Rzecznikiem Prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Na spotkaniu Edward Marszałek pokazał polskie lasy przez pryzmat liczb. Dowiedzieliśmy się m.in.,że w Polsce występuje 9 milionów hektarów lasów z czego 82% należy do Państwa. Najpopularniejsze są w naszym kraju lasy sosnowe. Prowadzący uświadomił słuchaczom, że drzewa żyją w nierozerwalnej więzi z człowiekiem. Wszyscy mieszkamy w miejscu, w którym kiedyś rosły drzewa. Odzwierciedlają ten fakt nazwy miast i miejscowości, np. Brzozów, Bukowina Tatrzańska, Cisów, Dębowiec, Jedlicze, Sosnowiec, Smerekowiec, Lipnica. Drzewo to nie tylko surowiec do wyrobu mebli lub na opał. Z drewna bukowego powstają najlepsze fagoty, zaś jaworowe i świerkowe drewno jest potrzebne, by powstała gitara lub skrzypce. Poznaliśmy najgrubsze i najstarsze drzewa Podkarpacia oraz wiemy już jakie drzewa najbardziej lubią zjadać niedźwiedzie. Zostaliśmy też utwierdzeni w przekonianiu, że najbardziej ekologicznie jest mieć żywą choinkę w domu na święta.
Niesamowite ile matematyki kryje się w koronach drzew!

Projekty: Ile matematyki jest w przyrodzie?

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”
mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma na celu zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu oraz pokazaniu matematyki w kreatywny i atrakcyjny sposób, aby stała się impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin