REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 28 luty 2018 11:39

Muzyka Karpat w Muzycznym Bunkrze

muzyka karpat Muzyka Karpat zabrzmiała podczas kolejnego koncertu z cyklu „Muzyczny Bunkier”.


Tym razem w ostatni piątek lutego w Jasielskim Domu Kultury wystąpił Duet Gajda.
Podróż artystów w różne rejony Karpat rozpoczął utwór łemkowski „Czom ty ne pryjszoł”. Nie zabrakło również muzyki wielu narodowości, jakie dawniej zamieszkiwały tereny bieszczadzkich gór, przybyli mogli usłyszeć również melodie: bojkowskie, żydowskie, słowackie, czy góralskie. Muzycy przedstawili wszystkie kompozycje we własnych aranżacjach. Utwory spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem słuchaczy. Intymny charakter wydarzenia sprawił, że publiczność chętnie wchodziła w interakcje z artystami.

 

muzyka karpat 2


Duet Gajda, tworzy rodzeństwo Małgorzata i Sebastian Gajdowie, którzy już od najmłodszych lat razem grają. Małgorzata gra na skrzypcach i śpiewa, a Seweryn gra na akordeonie guzikowym. W 2013 roku muzyk został mistrzem świata w grze na akordeonie. Muzycy mają na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień. Wystąpili również w ostatniej edycji programu „Mam talent”. Koncertują w kraju i za granicą.
pch (JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin