Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 19 grudzień 2017 17:15

Czarodziejka dzieciństwa

bib 1Jaka była ulubiona zabawa małej Astrid? Kim jest Kalle Blomkvist? Dlaczego Karlsson mieszka na dachu i gdzie leży Smalandia?


12 i 15 grudnia br. młodzi czytelnicy mogli poszukać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących książek i życia Astrid Lindgren w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Przypadająca w tym roku 110. rocznica urodzin i 15. rocznica śmierci Astrid Lindgren – sławnej szwedzkiej autorki książek dla dzieci, to doskonała okazja do poznania mało znanych faktów z życia pisarki i przypomnienia jej mniej popularnych powieści. Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP w Jaśle zaprosił uczniów do udziału w Bibliogrze Astrid Lidgren - Czarodziejka dzieciństwa.

 

bib 2


W spotkaniach uczestniczyły dzieci z Zespołu Szkół w Woli Dębowieckiej oraz z kl. 3 Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. Zgodnie z fabułą zabawy, jej uczestnicy zmienili się w agentów specjalnych, tropiących ukryte informacje na temat Astrid, cytaty i bohaterów z jej książek.
Do wykonania były też zadania praktyczne, wśród których najwięcej problemów, ale jednocześnie dużo śmiechu, dostarczyło malowanie na głowie portretu Pippi. Dzięki zabawie agenci-tropiciele odkryli, że ulubioną zabawą Astrid było chodzenie po meblach bez dotykania podłogi, a największą przyjemnością - wspinanie się po drzewach, z którego nie zrezygnowała nawet jako osoba sześćdziesięcioletnia.
Niekonwencjonalna, pełna humoru i pomysłów Astrid Lindgren, zawsze broniła w swoich książkach praw dzieci do posiadania własnego zdania i życia własnym życiem. Podobno dziennikarze obliczyli, że ze wszystkich wydanych na świecie książek Astrid Lindgren można by ustawić 175 wież Eiffla.

MBP Jasło

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas