REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 13 październik 2017 12:09

Świat wielkich gwiazd

Świat wielkich gwiazdSpektaklem „Być jak Elizabeth Taylor” w Jasielskim Domu Kultury rozpoczęły się - w środę, 11 października br. - IX Jesienne Spotkania z Teatrem.


IX Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle otworzył i pierwszą sztukę zapowiedział dyrektor JDK Janusz Szewczyk.
Publiczność mogła zobaczyć kilka epizodów z burzliwych dziejów związku Elizabeth Taylor i Richarda Burtona: legendarnej, najsłynniejszej chyba hollywoodzkiej pary wszechczasów, której zmienne losy śledził nie tylko świat popkultury. Sztuka Jakuba Przebindowskiego ukazuje smutniejszą stronę życia wielkich gwiazd, uzależnionych od aprobaty tłumów i wsparcia psychologa, nie radzących sobie z emocjami, uciekających w alkohol i przygodne rozrywki przed pustką życia opartego na pseudowartościach. Akcja toczy się w apartamentach ekskluzywnych hoteli w USA i Europie. Retrospekcje do lat 60. i 70. XX w. pokazują kolejne awantury prowadzone przez gwiazdorską parę, nie przejmującą się tym, przy kim piorą swoje brudy.

 

teatr 2


Wystąpili: Małgorzata Foremniak jako Elizabeth Taylor i Paweł Deląg w roli Richarda Burtona oraz Martyna Kliszewska (Norma Perins) i Sambor Czarnota (Tony Slowers),
Najbliższe spektakle tegorocznych spotkań teatralnych w JDK zostaną wystawione w poniedziałek, 16 października („Edukacja Rity”) i we wtorek, 17 października („SPA czyli Salon Ponętnych Alternatyw”), a kolejne - w listopadzie i na początku grudnia br.
Partnerami IX Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle są: Miasto Jasło, PGNiG oraz Grupa LOTOS SA.
JDK - st

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin