Kultura i rozrywka

kultura i rozrywka

wtorek, 01 sierpień 2017 13:12

Kolorowe podróże dla małych i dużych – z biblioteką na Targach Miast Partnerskich Wyróżniony

animacje 1Szlaki malowane wyobraźnią, własnoręcznie ozdobione pojazdy, feeria baniek mydlanych oraz najbardziej kreatywne książki zamiast tradycyjnych przewodników.

28 i 29 lipca najmłodsi uczestnicy Targów Miast Partnerskich połączonych z otwarciem Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle  wyruszyli w pełną kolorów i pomysłów podróż. O twórcze atrakcje dla dzieci i rodzin odwiedzających Targi zadbała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Kolorowe podróże dla małych i dużych – z biblioteką na Targach Miast Partnerskich Szlaki malowane wyobraźnią, własnoręcznie ozdobione pojazdy, feeria baniek mydlanych oraz najbardziej kreatywne książki zamiast tradycyjnych przewodników – 28 i 29 lipca najmłodsi uczestnicy Targów Miast Partnerskich połączonych z otwarciem Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle  wyruszyli w pełną kolorów i pomysłów podróż. O twórcze atrakcje dla dzieci i rodzin odwiedzających Targi zadbała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. W piątek podczas wspólnej zabawy pod hasłem „Architekturka z karpackiego podwórka” tuż przy nowo otwartym Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej powstała wielobarwna, przestrzenna mapa.

animacje 2

animacje 3

Dzięki wyobraźni i pomysłowości dzieci zmieściła się na niej zarówno najbliższa okolica, jak też przestrzeń kosmiczna, w którą przenosiła uczestników kolorowa rakieta. W sobotę natomiast na jasielskim Rynku najmłodsi zaopatrzeni w „ożywione” balony i bańki mydlane wyruszyli w „odlotowe podróże małe i duże”. Działaniom plastycznym towarzyszyły zagadki i quizy wiedzy o Jaśle i regionie oraz wspólne czytanie najnowszych i najbardziej nietypowych książek z jasielskiej biblioteki. We wspólnej zabawie wzięło udział około 800 osób – mieszkańców a także odwiedzających Jasło gości zarówno z okolicy, jak też z różnych części Europy i świata. Okazało się, że miasto Jasło, twórcza literatura, trochę przyborów plastycznych i niczym nieograniczona wyobraźnia to najlepszy przepis na rodzinny wakacyjny weekend. Targi promujące Miasta partnerskie organizowane w ramach projektu pn.: „W Karpaty z inne klimaty. Transgraniczna oferta turystyczna Jasło-Humenne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Więcej w tej kategorii: « „Wyszyński znów w Komańczy”