REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 22 kwiecień 2013 11:29

,,Ocal powołanie”- koncert seminaryjnego zespołu ,,Fioretti”

miastojaslo.pl452

W Niedzielę Dobrego Pasterza w Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle odbył się koncert zespołu ,,Fioretti”.


Koncert stał się okazją do wspólnego, rodzinnego i radosnego spędzenia czasu wolnego i zaznania franciszkańskiej radości i entuzjazmu. Dzień ten był szczególny nie tylko z uwagi na wspaniały koncert ale przede wszystkim w tym dniu szczególnie modlimy się o powołania.

miastojaslo.pl479


,,Przyjechaliśmy tutaj zachęcić Was do walki o człowieka, o konkretnego człowieka, który być może ma w sobie powołanie, a który może tego powołania nie słyszy, może to powołanie jest gdzieś w nim zagłuszone, a może to powołanie jest w nim zabijane. Przyjeżdżamy z taką akcją ,,Ocal powołanie”, ponieważ każdy z nas może zatroszczyć się o to byśmy mięli dobrych kapłanów, duszpasterzy, dobrych biskupów, dobrych zakonników dzięki naszej modlitwie. Modlitwa jest takim najlepszym narzędziem walki dla nas chrześcijan i dzięki modlitwie możemy wywalczyć w człowieku decyzję. Decyzję do tego by pójść za Jezusem, by zrezygnować z siebie, by uczynić ze swojego życia dar: w pierwszej kolejności dla Boga, dla zakonu, dla ludzi i dla tego wszystkiego co będzie zadaniem tego człowieka kiedyś w przyszłości” – o. Marcin Drąg duszpasterz powołań

miastojaslo.pl515


Zespół ,,Fioretti” tworzą bracia znajdujący się w formacji seminaryjnej. Mimo, że skład zespołu regularnie ulega zmianie, to nie wpływa to na jakość utworów. Teksty i muzyka kleryków tworzą zaskakująco dobrą całość. Utwory z wieloletnią tradycją przybierają nowe brzmienie i powstają nowe. Zespół ,,Fioretti” koncertował m.in. we Francji, Włoszech, śpiewali też dla Ojca Świętego Jana Paweł II podczas jego czwartej i piątej pielgrzymki do Polski.

Anna Dziura

Zapraszamy do naszej fotorelacji z koncertu

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # J2sx 2013-04-22 21:44
Była i energia i radość:) Jak widać zakonnik to nie tylko chodzący w worku pokutnym człowiek ale przede wszystkim osoba z niespotykaną radością. Braciszkowie pokazali jak wiele mają siły i radości w sobie :)))))
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Sarah 2013-04-23 14:26
Uwielbiam ich:)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin