REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 19 maj 2017 09:51

O przyrodzie słów kilka – konkurs recytatorski „Alfabet Przyrody”

O przyrodzie słów kilka16 maja 2017 r. odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych „Alfabet Przyrody”.Młodzi recytatorzy przesłuchiwani byli w II kategoriach wiekowych. Uczniowie klas I-III mieli za  zadanie przygotować jeden utwór poetycki dotyczący przyrody bądź ekologii, natomiast uczniowie klas IV-VI fragment prozy o tej samej tematyce.
Repertuar recytatorów był bardzo zróżnicowany , uczniowie sięgnęli po teksty różnych autorów, min. H. Sienkiewicza, W. Reymonta, Beaty Pawlikowskiej, Jana Brzechwy, Leopolda Staffa i innych.
Na deskach naszej sceny prezentowali się uczniowie z: Jasła, Duląbki, Opacia, Dębowca, Brzysk, Zarzecza, Umieszcza, Krempnej, Szebni i Harklowej. Powołana przez organizatora komisja w składzie: pani Dorota Setlak z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, pani Beata Ablewicz z  Gminnej Biblioteki w Szebniach oraz pan Paweł Wałczyk, instruktor teatralny i muzyczny z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach przyznali nagrody i wyróżnienia następującym osobom:
I kategoria wiekowa, klasy I-III
I miejsce- Magdalena Kwiatek (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle),
II miejsce – Sebastian Wachowski (Szkoła Podstawowa w Duląbce),
III miejsce ex aequo – Martyna Babiarz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Klara Doniec (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle),
Wyróżnienia: Maja Mikoś (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Kamila Zawada (Zespół Szkół w Szebniach), Adriana Owczorz (Szkoła Podstawowa w Duląbce), Bartłomiej Mlicki (Szkoła Podstawowa w Duląbce).

 

P5161280


II kategoria wiekowa, klasy IV_VI
I miejsce – Sandra Wachowicz (Szkoła Podstawowa w Opaciu),
II miejsce – Zuzanna Bernacka (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle),
III miejsce – Wiktoria Gustek (Szkoła Podstawowa w Brzyskach),
Wyróżnienia: Julia Momot (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Wiktoria Ignarska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Kinga Dunaj (Szkoła Podstawowa w Zarzeczu), Agnieszka Barzyk (Szkoła Podstawowa w Duląbce), Oliwia Wachowska (Szkoła Podstawowa w Duląbce).
Nagrody dla uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Jaśle.
Wszystkim recytatorom dziękujemy za obecność, osobom nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
MDK w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin