REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 18 kwiecień 2013 18:20

Liberatura. Książki na wolności!

1

Czy kształt książki, kolor czcionki i wybór ilustracji może mieć równie ważne znaczenie co tekst? Czy potrafimy wyobrazić sobie powieść w formie ulicy lub tomik wierszy oprawiony w kamień? Tak, jeżeli znamy liberaturę.


Liberatura to jedno z najciekawszych zjawisk artystycznych – nowy rodzaj literacki, w którym ważna jest nie tylko warstwa słowna, ale również przestrzeń fizyczna książki. Dzieła liberackie przedstawiane są często jako zbuntowane, nieskrępowane, uwolnione.

Liberatura to wolność, otwartość artystyczna, przekraczanie granic między gatunkami
i sztukami, to literatura nie spętana ograniczeniami narzuconymi przez reguły, kanony, krytyków – pisze Katarzyna Bazarnik.

Wystawa Liberatura. Książki na wolności! prezentuje przykłady owej wolności literackiej. Przyglądamy się dziełom liberackim, badamy teorię liberatury poznajemy twórców. Jest barwnie, awangardowo i zaskakująco –
w końcu w przypadku liberatury wszystko jest możliwe, nawet książa-butelka czy książka-ulica.

Wystawę można oglądać codziennie w holu MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, od 18 kwietnia do 16 czerwca 2013 r.

MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin