REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 16 kwiecień 2013 18:05

Balony młodych jaślan wzbiły się wysoko

05

13 kwietnia br. na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego Szkoły Lotniczej w Krośnie odbyły się Regionalne Zawody Balonów na Ogrzane Powietrze.


Wzięła w nich udział młodzież uczestnicząca w zajęciach modelarskich, zorganizowanych przez Jasielską Spółdzielnię Mieszkaniową, która sfinansowała zakup modeli do sklejania, Zarząd Osiedla Jasło „Mickiewicza”, który udostępnił lokal na zajęcia oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle – Filia nr 3, która koordynowała działania.

01


Balony młodych jaślan wzbiły się na tyle wysoko by odnieść sukces. Drugie miejsce w zawodach zajął balon Jakuba Michałowskiego a trzecie Karola Żyry – uczestników spotkań podczas których odkrywano tajniki budowy aerostatów. Ogłoszenie wyników zawodów połączone wraz z wręczeniem pamiątkowych dyplomów odbyło się w kawiarence krośnieńskiego lotniska. Dyplomy młodym modelarzom wręczył Henryk Krupa, kierownik sekcji modelarskiej Aeroklubu Podkarpackiego Szkoły Lotniczej w Krośnie. Prócz Karola i Jakuba, którym udało się odnieść sukces, w zawodach wzięły udział również Anna Świątek i Milena Filip, otrzymując tym samym dyplom za udział w zmaganiach balonów.

04


Cykl zajęć modelarskich prowadził Andrzej Krupa wspólnie z Zofią Ząbek, instruktorzy Aeroklubu Podkarpackiego Szkoły Lotniczej w Krośnie. Uczestnikami z ramienia biblioteki opiekowała się Anna Zabłocka. Pomysłodawcą imprezy był Mariusz Świątek, z Osiedlowego Komitetu Opiniującego JSM, który od wielu lat współpracuje z MBP w Jaśle.

Organizatorzy serdecznie dziękują za fachową, bezinteresowną pomoc i zaangażowanie Andrzejowi Krupie i Zofii Ząbek, instruktorom sekcji modelarskiej Aeroklubu Podkarpackiego.

MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin