piątek, 16 grudzień 2016 11:54

Słowo wciąż żywe – SENSOWNE TWORY SŁOWNE

Słowo wciąż żywe – SENSOWNE TWORY SŁOWNE13 grudnia 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego SENSOWNE TWORY SŁOWNE liryka, epika, dramat, której motywem przewodnim był „Bohater w literaturze”.

Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach: uczniów szkół gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy reprezentowali placówki oświatowe i kulturalne z Jasła oraz powiatu jasielskiego. Byli recytatorzy z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, ze Społecznego Gimnazjum w Opaciu i Lipnicy Dolnej, uczniowie z I i II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, z Zespołu Szkół Budowlanych, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie, Społecznego Liceum STO i Jasielskiego Domu Kultury.
Recytatorzy prezentowali na scenie głównie poezję oraz fragmenty prozy. Repertuar uczestników był bardzo różnorodny a jego wykonanie było na bardzo wysokim poziomie, co wielokrotnie podkreślali członkowie jury.
Komisja konkursowa w składzie: Andrzej Papciak –nauczyciel polonista, zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Jaśle, Bożena Gogosz – polonistka w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, Krystyna Ziemba – kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle postanowiła przyznać następujące nagrody.

PC131053

W kategorii gimnazjum:
I miejsce – Katarzyna Lechowska z Gimnazjum nr 1 w Jaśle
II miejsce – Iga Ziemba z Gimnazjum nr 1 w Jaśle
III miejsce – Kinga Janas ze Społecznego Gimnazjum w Opaciu
Wyróżnienia otrzymały: Joanna Harmata (Społeczne Gimnazjum w Opaciu) oraz Karina Smalara (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce ex aequo – Katarzyna Krupa ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle oraz Aleksandra Łach z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie
II miejsce ex aequo – Miłosz Stój z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle oraz Izabela Wypasek również z I LO w Jaśle
III miejsce ex aequo – Miłosz Momot z I LO w Jaśle oraz Tomasz Jarów z Zespołu Szkół Budowlanych
Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Kolbusz z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle oraz Marek Śliwa reprezentujący Jasielski Dom Kultury.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

MDK Jasło