REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

niedziela, 14 kwiecień 2013 19:05

Budzi zachwyt u krytyków i miłośników sztuki – Jan Siuta. Wernisaż wystawy ,,Rytuał rytm harmonia”

miastojaslo.pl215

Jan Siuta zaprezentował swoje znakomite prace w Jasielskim Domu Kultury i w ten oto sposób możemy obcować ze sztuką na najwyższym poziomie.


Pobyt na wernisażu dostarczył błogich chwil relaksu i odprężenia.
Krakowski rzeźbiarz Jan Siuta skupia w sobie solidność, fachowość i zmysł artystyczny. Wspaniale nakreślony styl, charakter, kwintesencja wyrafinowanej elegancji.
,,Zapewne doskonale Państwo wiedzą jaką sztukę uprawia, jaką wspaniałą dziedzinę. Forma rzeźby a jednocześnie niesamowita precyzja. To człowiek, który potrafi wykonać rzeczy: jak to określają znawcy tematu - z rzeczy niemożliwych robi rzecz możliwą. Wspomnę o jednodniowym wyczynie w postaci sarkofagu dla państwa Kaczyńskich – dla prezydenta i jego małżonki. Człowiek świata a do tego artysta” – wprowadził w tematykę dyrektor JDK

miastojaslo.pl237


Jan Siuta urodzony w 1955 roku, absolwent Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie od lat jest twórcą cyklu prac pod hasłem: rytuał, rytm, harmonia - trzy fundamenty tworzące doskonałość.
Rozgłos wobec jego osoby powstał za sprawą katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Artysta jest bowiem autorem sarkofagu z miodowego onyksu dla prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej na Wawelu. Sarkofag dla pary prezydenckiej został wykonany według projektu Marty Witosławskiej i znajduje się obecnie w krypcie Józefa Piłsudskiego na Wawelu.

miastojaslo.pl246


Jan Siuta to człowiek nieprzeciętny, umiejący zmagać się z czasem, o czym świadczy fakt wykonania sarkofagu w ciągu doby. Śmiało, z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że im zadanie jest trudniejsze do zrealizowania tym dla artysty jest ciekawsze.
Można mnożyć zalety tegoż artysty. To osoba niezwykle twórcza wystawiająca swoje rzeźby, płaskorzeźby, obrazy, grafiki w wielu galeriach w Polsce i na świecie. Z szaleństwem podejmuje się zadań. Z nutą wariacji doprowadza swoje dzieła do końca.
Wystawa prac artysty będzie czynna do 11 maja w Jasielskim Domu Kultury.

Zapraszamy do fotorelacji z wernisażu.

Anna Dziura

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # Sab 2013-04-14 19:10
Wystawa wspaniała. Na wernisażu artysta sprawiał wrażenie człowieka niezwykle spokojnego. Nie chwalił się niczym. Zwyczajnie zaprosił do oglądania wystawy. Obrazy nieziemskie
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # czytelniczka 2013-04-15 13:01
Istne cuda!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin