czwartek, 17 listopad 2016 10:57

Wieczór pod znakiem swingu

DSC1903Największe przeboje złotej ery swingu zabrzmiały w piątkowy wieczór w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, podczas koncertu inaugurującego IV JasMaty, czyli Jasielskie Jazzowe Klimaty.

Gwiazdą otwierającą tegoroczne spotkania był znakomity klarnecista Woytek Mrozek. Muzykowi towarzyszyła formacja eM Band oraz wokaliści Piotr Salata i Eliza Sacharczuk.
- Cieszę się, że mogę wystąpić na tej imprezie poświęconej panu Jerzemu „Dudusiowi” Matuszkiewiczowi. Jest on dla mnie wzorem, ponieważ napisał wiele cennej muzyki, którą wszyscy znamy – podkreślił Woytek Mrozek. Przybyli mogli wysłuchać m.in. kompozycji: George’a Gershwina, Ackera Bilka, Paquito D' Rivery czy Benny Goodmana. Artysta nawiązał znakomity kontakt z publicznością dzieląc się z nią anegdotami ze swoich licznych koncertów. Gra Mrozka charakteryzuje się oprócz doskonałej techniki również spontanicznością i wyczuciem. Na duże uznanie zasługuje eM Band pod kierunkiem Marka Malisza, który znakomicie wprowadzał słuchaczy w najlepsze lata swingu. Piotr Salata i Eliza Sacharczuk przypomnieli m.in. takie standardy jak: „Strangers In The Night” i „New York New York” z repertuaru Franka Sinatry, utwór tytułowy z głośnego filmu lat 70. – „Cabaret”, znany z wykonania Lizy Minnelli czy „Sway” Deana Martina. Nic więc dziwnego, że obecni na sali fani swingu długo nie chcieli rozstać się z artystami, co zaowocowało podwójnym bisem.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Rzeszowie.
pch (JDK)