REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 17 październik 2016 11:33

VIII Jesienne Spotkania z Teatrem w JDK: Wesoło na początek

VIII Jesienne Spotkania z Teatrem w JDK: Wesoło na początekSpektaklem „Mayday 2” rozpoczęły się - w sobotę (8 października) wieczorem - VIII Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. Humor słowny i sytuacyjny zaprezentowany przez występujących na scenie Jasielskiego Domu Kultury aktorów przypadł do gustu niemal całej widowni.


„Mayday 2” jest kontynuacją farsy Raya Cooneya, opowiadającej o perypetiach Johna Smitha: taksówkarza - bigamisty, lawirującego pomiędzy dwiema założonymi prze siebie rodzinami. Wszystko jakoś się udaje. Aż nadchodzi moment, kiedy dzieci - będące jak mniema taksówkarz - przyrodnim rodzeństwem spotykają się i zaprzyjaźniają w internecie, a zawartą w sieci znajomość chcą kontynuować w świecie realnym. Vicki i Gavin umówili się na pierwsze spotkanie. I w tym momencie zaczyna się „Maday 2”. Matki, czyli obie panie Smith (Mary i Barbara) są uszczęśliwione, natomiast ojciec wpada w panikę. Rozpaczliwie próbuje uniemożliwić poznanie się nastolatków. Jego próby uniknięcia kompromitacji (w czym pomaga mu wtajemniczony przyjaciel Stanley), powodują szereg zabawnych sytuacji.

Zarówno treść sztuki, jak i brawurowa, sugestywna gra aktorska, spodobały się jasielskiej publiczności, która spontanicznym śmiechem i oklaskami reagowała na kolejne sceny.
W sztuce wyreżyserowanej przez Grzegorza Reszkę wystąpili: Marek Włodarczyk, Michał Koterski, Mariusz Krzemiński, Anna Gzyra, Marcin Mroczek, Katarzyna Polewany, Kamila Polak.
VIII Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle otworzył dyrektor JDK Janusz Szewczyk.
Kolejne spektakle w ramach VIII Jesiennych Spotkań Teatralnych, których partnerami są: Miasto Jasło, LOTOS oraz PGNiG to: „Życie: Trzy wersje” (12 października, środa), „Lilka, cud miłości” (24 października, poniedziałek), „Testosteron” (28 października, piątek), „Zemsta” (3 listopada, czwartek), „Di, Viv, i Rose” (17 listopada, czwartek) oraz balet „Don Kichot” (2 grudnia, piątek). Na wszystkie zaprasza Jasielskie Dom Kultury.
JDK - st

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin