Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 12 kwiecień 2013 11:28

„Wieczór Twórczości Młodych”

miastojaslo.plmiastojaslo.plIMG 637510 kwietnia w Filii PBW w Jaśle odbył się ,,Wieczór Twórczości Młodych”. To tradycyjne wydarzenie kulturalno-artystyczne.


Co roku młodzi ludzie prezentują swoje liczne talenty. Młodzi artyści chętnie zaangażowali się w tego typu inicjatywę. To dla wielu z nich szansa na zaprezentowanie swoich zdolności, talentu przed szerszym gronem odbiorców.
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Jaśle już od sześciu lat, raz w roku w miesiącu kwietniu, organizuje spotkania młodych twórców.
Prezentowanie swoich pasji: różnego rodzaju prac artystycznych, twórczości literackiej, pokazanie innym, zwłaszcza młodym ludziom, że można w życiu robić coś ciekawego to swoistego rodzaju ,,inwestycja w młodych”. Młodzi twórcy mają szanse zaistnieć. Oni potrzebują otwartości, możliwości. Talenty, który zaprezentowali podczas wieczoru ukazały różnorodność kierunków w jakich poszli młodzi. Czy ogranicza ich ta zdolność? Śmiało można powiedzieć, że nie. Zdolni manualnie śpiewali, prezentowali swoje wiersze. Zdolność nas nie ogranicza – twierdzą. Kończąc przykładowo malarstwo nie jesteśmy ,,skazani” tylko i wyłącznie na malowanie. Jeśli jest się dobrym, z głową pełną pomysłów, można swój talent wykorzystać na wiele sposobów.

miastojaslo.plDSC05837


Sam pomysł na tego typu wieczory narodził się w 2008 roku na kanwie działającej w Filii, od 2003 roku „Galerii twórczości artystycznej nauczycieli”. Popularność tego przedsięwzięcia wzrasta. Zaczynano od czwórki artystów, 10 kwietnia bieżącego roku zaprezentowało się 16 młodych twórców plus gimnazjalista obsługujący sprzęt nagłaśniający.

miastojaslo.plmiastojaslo.plDSC05801


 

Osoby prezentujące się wracają, by wziąć swój udział kolejny raz. Uczestnikami są gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. W kilku wieczorach brali udział także uczniowie szkoły podstawowej. To wyjątkowy wieczór dla każdego uczestnika. Wyróżnieniem okazało się uznanie ,,Wieczoru Twórczości Młodych” przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie za innowację pedagogiczną.

miastojaslo.plmiastojaslo.plDSC05822,,Prowadząc „Wieczór Twórczości Młodych” chcemy pokazać młodym ludziom, że nasza Biblioteka to jednak coś więcej, to instytucja, która daje szanse pokazania się w środowisku i podzielenia się swoją pasją z innymi, ponadto to miejsce, które warto odwiedzić bo co jakiś czas można tutaj oprócz książek zobaczyć jeszcze coś ciekawego. Z drugiej strony zaś uświadomienie czytelnikom, że są wśród młodych wartościowi ludzie, których warto wspierać i pokazywać innym ich pasje” – mówi Grażyna Jedryczka kierownik PBW w Kroście, Filia w Jaśle.
Dzisiejsza młodzież ma nieco utrudniony dostęp do wartościowych form artystycznych. Wielu młodych ludzi ulega manipulacji popularnego obecnie stylu życia. Ale właśnie wczoraj mogliśmy zobaczyć, że są ludzie, jest młodzież która postrzega świat i ludzi za pomocą wyobraźni, uczuć, zdolności, ekspresji wyrażania siebie. Te potrzeby ,,wyższego rzędu” powinny być przez współczesny świat wyuczone, nabyte przez naśladowców pewnych wzorów. Podczas takich wieczorów pokazywane są wartości estetyczne, rodzące szansę pojawienia się miłośników i wrażliwych odbiorców. Pomoc w rozwijaniu pasji młodych ludzi, dzięki tego typu inicjatywom sprawi, że doczekamy się społeczeństwa twórczego, kreatywnego i wrażliwego.

Poniżej prezentujemy listę uczestników VI Wieczoru Twórczości Młodych

1. Gabriela Czerwińska – Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle - Gimnazjum Nr 2 – poezja, piosenka autorska
2. Oliwia Augustyn – Publiczne Gimnazjum w Dębowcu – malarstwo
3. Aleksandra Stec – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach – proza
4. Karolina Kozik – II LO w Jaśle – prace manualne
5. Daniel Korczykowski – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie – poezja
i śpiew
6. Gabriela Cichoń – Gimnazjum Nr 1 w Jaśle – rysunek, malarstwo
7. Aneta Miśkowicz – II LO w Jaśle – prace manualne
8. Katarzyna Bara – LO w Kołaczycach – rysunek, malarstwo
9. Justyna Gadzała – Zespół Szkół Nr 3 w Jaśle – prace z bibuły
10. Szczepan Woźniak – Zespół Szkół Nr 3 w Jaśle – gra na trąbce
11. Agnieszka Klimkiewicz – Publiczne Gimnazjum w Dębowcu – malarstwo
12. Izabela Filip – I LO w Jaśle – poezja, śpiew własnych tekstów z muzyką skomponowaną przez Michała Szurleja
13. Michał Szurlej – LO w Boguchwale - komponuje muzykę, gra na gitarze
14. Anna Stec – Zespół Szkół Nr 3 w Jaśle – szkic, rysunek
15. Monika Kocik – absolwentka Akademii Krakowskiej – poezja
16. Edyta Szot – Zespół Szkół Nr 3 w Jaśle – śpiew
17. Mateusz Kozik – Publiczne Gimnazjum w Kunowej – obsługa techniczna sprzętu nagłaśniającego

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z ,,Wieczoru Twórczości Młodych"

Anna Dziura

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas