Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

niedziela, 02 październik 2016 13:59

„Potęga miłości” – Koncert Izabeli Filip w jasielskiej Filii PBW w Krośnie

„Potęga miłości” – Koncert Izabeli Filip w jasielskiej Filii PBW w Krośnie28 września 2016 r. mieszkańcy Jasła i okolic mieli okazję spędzić wieczór w wyjątkowym muzyczno-literackim klimacie.


Tego dnia w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie odbył się Koncert Izabeli Filip „Potęga miłości”. Wokalistka to absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle i Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle, członek Ruchu Światło – Życie przy Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Jaśle, tegoroczna stypendystka Burmistrza Miasta Jasła w zakresie upowszechniania kultury. Izabela Filip od lat bierze udział w konkursach i występach wokalnych. Na swoim koncie ma szereg nagród i wyróżnień. Zorganizowała także kilka koncertów w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Jaśle, w tym koncert charytatywny. Oprócz tego, że śpiewa pisze wiersze. Z jasielską Filią współpracuje od siedmiu lat wspomagając wokalnie wieczornice i przedstawienia organizowane w tej placówce.

Koncert „Potęga miłości” był kolażem artystycznym piosenek, wierszy i sentencji o miłości, które ukazały różne oblicza tego uczucia. W związku z tym zgromadzonej publiczności towarzyszyło wiele emocji począwszy od zadumy przez radość po wzruszenie. Wokalistka wykonała m.in. takie utwory, jak  „Miłość to wierność wyborowi” P. Rubika, „Im więcej Ciebie tym mniej” N. Kukulskiej, „Pożyczony” S. Grzeszczak, „O mnie się nie martw” K. Sobczyk, „Dmuchawce, latawce, wiatr” Urszuli, „Jej portret” W. Nahornego i B. Meca oraz piosenkę „O  mamo, Ty czuwałaś”, którą zadedykowała wszystkim obecnym na Koncercie mamom, a w szczególności swojej mamie. Izabela Filip recytowała również wiersze o miłości swojego autorstwa m.in. takie, jak „Ktoś”, „Cudownie”, „Potęga miłości”, „Jedyna”.
Wokalistce akompaniował na klawiszach Miłosz Cyntler student trzeciego roku AGH w Krakowie.
Grażyna Jędryczka
Kierownik PBW Filia w Jaśle

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas