piątek, 26 sierpień 2016 13:01

Seans Future Shorts w plenerze

IMG 809019 sierpnia 2016 r. w Ogródku Jordanowskim odbył się pokaz filmów krótkometrażowych w  ramach międzynarodowego festiwalu Future Shorts. Spotkanie z letnią odsłoną FS zorganizowane zostało przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Urząd Miasta Jasła.

Zebrana widownia zobaczyła 8 filmów poruszających różnorodną tematykę np. miłosne losy nastolatków w Gruzji, przygodę palestyńskich zakonnic, czy dokument o nocnej linii autobusowej, w  której śpią bezdomni. Program festiwalu zawierał następujące tytuły:
OGASAVARA, reż. Vakhatang 'Tato' Kotetishvili / fabuła / Gruzja / 2015 /
THE REFLECTION OF POWER, reż. Mihai Grecu / eksperyment / Rumunia / 2015
FLORIDADA – Animal Collective, reż. PFFR / teledysk / 2015
PARTNER (RÉPLIQUE), reż. Antoine Giorgini / fabuła / Belgia / 2015
THINGS USED TO BE HIDDEN, reż. Tara Mercedes Wood / animacja / Wielka Brytania
AVE MARIA, reż. Basil Khalil / fabuła / Palestyna / 2015
HOTEL 22, reż. Elizabeth Lo / dokument / USA / 2014
OUSTAZ, reż. Bentley Brown / dokument / Republika Czadu, Arabia Saudyjska, Kanada / 2015

IMG 8095

IMG 8098

IMG 8101

Pod koniec seansu każdy mógł oddać głos na film, który jego zdaniem był najbardziej interesujący. W  MDK zwycięzcą okazał się krótki metraż pt. Partner.
Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i do zobaczenia podczas następnego seansu.
MDK Jasło