poniedziałek, 20 czerwiec 2016 12:02

Relacja z Plenerowego Wieczoru z MDK Wyróżniony

Relacja z Plenerowego Wieczoru z MDKW miniony piątek 10 czerwca 2016 roku na Ogródku Jordanowskim odbył się Plenerowy Wieczór z MDK.

W recitalu piosenki aktorskiej zaprezentowała się Judyta Jakubińska, tegoroczna absolwentka liceum, której towarzyszyły Katarzyna Krupa oraz  Karolina Juszczyk. W programie koncertu można było usłyszeć teksty do piosenek autorstwa m.in. Agnieszki Osieckiej, Mariana Hemara czy Wojciecha Młynarskiego. Judyta wykonała piosenki np. z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, Renaty Przemyk oraz Kaliny Jędrusik. Mamy nadzieję, że Judyta ze swoimi umiejętnościami już niedługo wystąpi na  deskach teatru, czego jej serdecznie życzymy.

P6101006
Pokaz filmów Future Shorts odbył się z kolei w budynku MDK, ponieważ pogoda zniweczyła nasze zamiary seansu w plenerze. Publiczność zobaczyła 7 krótkich metraży z  Holandii, Kolumbii, Francji, Rumunii oraz Wielkiej Brytanii. Były to filmy różnorodne pod względem tematycznym, jak i gatunkowym. W programie wiosennej edycji Future Shorts znalazły się tytuły:
Home Suite Home / reż. Jeroen Houben / komediodramat / Holandia 2016
Leidi / reż. Simon Mesa Soto / dramat / Kolumbia 2014
Sunday Lunch / reż. Céline Devaux / animacja / Francja 2015
Perfection is Forever / reż. Mara Tirfu / dokument / Rumunia 2015
Rationale – Fast Lane / reż. Luke Monaghan / teledysk / Wielka Brytania 2015
Hole In My Heart / reż. Mees Peijnenburg / dramat / Holandia 2015
Edmond / reż. Nina Gantz / animacja /Wielka Brytania 2015

P6101042
Największą liczbę głosów podczas wewnętrznego głosowania w MDK otrzymał tytuł „Edmond”.
Pokaz filmów Future Shorts został zorganizowany dzięki wsparciu ze strony Urzędu Miasta Jasła.