REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 15 kwiecień 2016 16:45

Turniej sztuki recytatorskiej „Poszukiwania” rozstrzygnięty. Świetny występ jaślan

Turniej sztuki recytatorskiej „Poszukiwania” rozstrzygnięty. Świetny występ jaślanRecytatorzy z regionu jasielskiego praktycznie zdominowali podium Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania” Jasło - Krosno - Sanok, zdobywając 7 z 11 nagród. Finał konkursu odbył się 7 i 8 kwietnia br. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.


„Poszukiwania” udowodniły, że rozpowszechniana ostatnimi czasy opinia, jakoby sztuka artystycznego mówienia stała się niemodna, mija się z prawdą. Możliwość sprawdzenia się w dwustopniowym konkursie przyciągnęła liczne grono młodych recytatorów. W wyniku eliminacji przeprowadzonych w Jaśle (z udziałem 33 osób) oraz w Krośnie i Sanoku (po kilkanaście osób), wyłoniono 30 finalistów.
Ich umiejętności ocenili: Ziuta Zającówna - aktorka, reżyserka, prof. Państwowej Wyższej Szkoły Tetaralnej w Krakowie, laureatka międzynarodowych festiwali teatrów jednego aktora, Bogusław Słupczyński - reżyser, aktor, pedagog, założyciel Cieszyńskiego Studia Teatralnego oraz Sławomir Kuligowski - absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, reżyser, wykładowca w Studium Animatrów Kultury we Wrocławiu, przyznając (w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych) 11 nagród i 7 wyróżnień. Jak podczas ceremonii rozdania nagród podkreślali jurorzy, „słowo” w jasielskiem, krośnieńskiem i sanockiem, ma się bardzo dobrze.

Wyniki wskazują, że szczególnie dobrze ma się ono w jasielskiem, bowiem aż 7 nagród i 1 wyróżnienie przypadło właśnie młodzieży z tego terenu, reprezentowanego przez recytatorów z: Jasielskiego Domu Kultury, I LO w Jaśle, Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, Społecznego Gimnazjum w Opaciu, Zespołu Szkół w Krempnej oraz ZS Budowlanych w Jaśle. Najwyższą ocenę jury i I miejsce w kat. szkół ponadgimnazjalnych zdobył Miłosz Momot (I LO w Jaśle). Druga była Pola Gołębiowska (ZS nr 4 w Jaśle). Dwa równorzędne III miejsca w tej kat. otrzymali: Katarzyna Bolek i Marek Śliwa, a wyróżnienie - Anna Skiba. Cała trójka, to recytatorzy JDK, podopieczni Heleny Gołębiowskiej. Wspaniale spisali się również przygotowani przez nią gimnazjaliści: Julia Hap, która zajęła II miejsce (I nie przyznano) oraz Katarzyna Lechowska i Aleksandrze Łach, które uplasowały się ex aequo na miejscu III.
RCKP w Krośnie, które było organizatorem finału, zaprosiło zwycięzców eliminacji nie tylko do recytatorskich potyczek, ale także na warsztaty teatralne dla młodzieży i nauczycieli oraz na dwa spektakle: „Hej Joe” według Samuela Becketta w wykonaniu Teatru BWA w Sanoku oraz na „Theatrum Poeticum Anny Świrszczyńskiej” (scenariusz i reżyseria Ziuta Zającówna).
JDK
zdjęcia Paweł Fiejdasz

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin