REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 08 kwiecień 2016 12:14

Chaos i harmonia w Galerii JDK

Chaos i harmonia w Galerii JDKKilkadziesiąt prac plastycznych dwóch utalentowanych młodych artystek Dominiki Borys i Anny Sobolewskiej, studentek malarstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu można oglądać do 28 kwietnia br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Uroczysty wernisaż z ich udziałem odbył się 7 kwietnia br.Na ekspozycję składają się krajobrazy, autoportrety, ale tematem przewodnim jest spirala. -Inspirowałam się biżuterią, którą widziałam z muzeum Tony’ego Halika, tworzonej na zasadzie spirali. Wchodząc w ten temat, odkryłam, że spirala to taka dwoistość: w zależności w jaką stronę jest skręcona, to oddziaływuje przeciwstawnie. Może wyrażać harmonię albo chaos. Próbowałam moje wrażania połączyć w dużym dziele, łącząc fakturę i piasek w pewne gamy. Mam nadzieję, że będą państwo czerpali przyjemność z oglądania tego obrazu – powiedziała podczas wernisażu Dominika Borys.

Chaos i harmonia w Galerii JDK***
Dominika Borys urodziła się w 1993 r. w Sokółce na Podlasiu. Obecnie na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu studiuje malarstwo ścienne. Jest także absolwentką florystyki w Studium Kształcenia Kadr w Bydgoszczy oraz członkinią Koła Naukowego Malarstwa „Zamaluj” na UMK. Z kolei Anna Sobolewska, urodziła się w Wejherowie w 1986 roku i jest absolwentką Liceum Plastycznego w Gdyni, gdzie zrealizowała dyplom na dziale foto. W 2012 roku uzyskała tytuł magistra na kierunku „grafika” na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie realizuje dyplom z malarstwa - malarstwo sztalugowe oraz malarstwo ścienne również na UMK. Uczestniczyła w rocznym stypendium zagranicznym w Akademii Sztuk w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja) w ramach programu Erasmus. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, ale na swoim koncie ma także wystawę indywidualną.

DSC 3301

JDK

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin