REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 02 luty 2016 16:20

Koncert kolęd i pastorałek w JDK

Koncert kolęd i pastorałek w JDKW poniedziałkowe popołudnie (1 lutego br.) młodzi wykonawcy „Sceny Słowa”, zespoły wokalne Fermata i Dominanta, a także soliści Jasielskiego Domu Kultury przypomnieli najpiękniejsze kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe w ramach koncertu: „Wstawajcie ludzie, Bóg rodzi się…”.Na scenie wystąpili recytatorzy i piosenkarze, uczestniczący na co dzień w zajęciach artystycznych Jasielskiego Domu Kultury, wśród których nie zabrakło laureatów konkursów oraz przeglądów regionalnych i ogólnopolskich, jak i debiutantów. Młodzi wykonawcy przypomnieli tradycyjne kolędy w klasycznych aranżacjach, jak i utwory nowe m.in. „Bambino Jazzu” z repertuaru Doroty Miśkiewicz i Artura Andrusa. Artyści otrzymali zasłużone brawa, a na zakończenie koncertu publiczność wraz z młodymi wykonawcami zaśpiewała kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Świąteczny klimat dopełniała poezja ks. Jana Twardowskiego, Ernesta Brela, Leopolda Staffa i Anny Kamieńskiej. Młodzież przygotowały Helena Gołębiowska i Ewa Grzebień, scenografię Anna Brożyna, oświetlenie i nagłośnienie Dariusz Myśliwiec, Sławomir Gołębiowski i Marcin Ochoński.
pch(JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin