REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 07 grudzień 2015 11:40

Za rok o tej samej porze

Za rok o tej samej porzeRomans, który przeradza się miłość. To temat sztuki Bernarda Slade’a – „Za rok o tej samej porze”, znanego kanadyjskiego pisarza, autora wielu znakomitych scenariuszy filmowych, a także komedii psychologicznych, która od 1975 roku cieszy się niesłabnącym powodzeniem.27 – letni George (w tej roli Piotr Gąsowski), żonaty księgowy z New Jersey, ojciec trojga dzieci i 24 – letnia Doris (Olga Bończyk), gospodyni domowa, mężatka i matka trojga dzieci z Oakland, spotykają się przypadkowo w uzdrowisku w północnej Kalifornii w 1951 roku. Chwilowe zauroczenie, które sprawiło, że spędzili ze sobą noc przeradza się w miłość. Ponieważ oboje mają już rodziny, muszą się rozstać, ale postanawiają, że będą się spotykać co roku, w tym samym hotelu i spędzać wspólnie weekend. Ich hotelowe spotkania ukazane w sztuce Slade’a obejmują okres 26 lat, w trakcie którego zmienia się zarówno świat, jak i sami bohaterowie. Tragikomedia ukazuje jak przypadkowe spotkanie dwojga ludzi może zmienić ich życie.
Znakomite kreacje aktorskie Olgi Bończyk i Piotra Gąsowskiego ujęły widzów przybyłych do Jasielskiego Domu Kultury, którzy doskonale bawili się podczas spektaklu i z uwagą śledzili rozwój wydarzeń.
Spektakl zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury odbył się 3 grudnia br. w ramach VII Jesiennych Spotkań z Teatrem. Partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło, PGNiG Obrót Detaliczny oraz Lotos S.A.
JDK

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin