REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 26 listopad 2015 12:07

W krainie Walca

W krainie WalcaWiedeńskie walce, doskonałe układy choreograficzne i najpopularniejsze fragmenty operetek złożyły się na koncert Staruss Gala.


Ten muzyczny spektakl z udziałem baletu, solistów i Straussowskiej Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Stephena Ellery`ego, przeniósł widzów do epoki Franciszka Józefa.
W sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury zabrzmiały najsłynniejsze kompozycje rodziny Straussów, m.in. „Nad pięknym modrym Dunajem”, czy „Marsz Radetzkiego”. Soliści zaprezentowali najpopularniejsze fragmenty z operetek: „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wiedeńska krew” czy „Noc w Wenecji”. Całości dopełniał balet, którego układy choreograficzne nawiązujące do tamtej epoki zachwyciły widzów. Dużą inwencją wykazywali się również soliści, którzy nie ograniczyli się tylko do odśpiewania swoich partii, ale wciągali do wspólnego śpiewania i zabawy widzów, wychodząc do nich z różnych stron sali. Na finał zabrzmiał utwór „Wielka sława to żart” z „Barona Cygańskiego”, odśpiewany wspólnie z publicznością. Porwany chwilą dyrygent, Stephen Ellery przebiegł przez całą salę widowiskową zachęcając widzów do wspólnego śpiewu. Nic więc dziwnego, że nie obyło się bez bisów. Spektakl zakończył kankan, a zachwycona publiczność długo nie chciała rozstać się z artystami.

DSC 9180Spektakl zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury odbył się 22 listopada br. w ramach VII Jesiennych Spotkań z Teatrem. Partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło, PGNiG Obrót Detaliczny oraz Lotos S.A.

JDK

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin