czwartek, 24 wrzesień 2015 20:02

Miłosny trójkąt z zaskakującym zwrotem akcji Wyróżniony

Miłosny trójkąt z zaskakującym zwrotem akcjiInteligentny humor, doborowa obsada i ognista choreografia, jednym słowem szalona komedia romantyczna.

Sposób na kobietę - sztuka nietuzinkowa, wystawiona na deskach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie wywarła na widzach ogromne wrażenie.
Sztuka autorstwa Jacka Chmielnika oparta jest na kanwie historii miłosnego trójkąta. Lorenzo, zniewalającej urody Bianka i Euzebio stworzyli sztukę, która zaskoczyła każdego.

...Bo prawda zawsze jest w teatrze. Bo On sam prawdą jest. I prawdę mówi zawsze, nawet kiedy kłamie...

DPP 69

Spektakl rozpoczął się spokojnie, by stopniowo móc podnosić emocje i przenosić publiczność w ,,inny świat", w świat teatru. Widowisko pełne napięcia, z nieoczekiwanym zwrotem akcji dowodzi, że formułę teatru można zaprezentować w inny sposób, w dodatku z doskonałym rezultatem. Z jednej strony melodramat, z drugiej komedia - razem wspaniale się komponują.
,,Sposób na kobietę" to sztuka inna niż wszystkie. To mieszanka cudownej scenerii, fenomenalnych kostiumów i perfekcjonizmu artystów.
,,Romanca" została nagrodzona Nagrodą Specjalną Jury na XXV Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych we Wrocławiu. Jej prapremiera odbyła sie w 1986 roku w Teatrze im J. Słowackiego w Krakowie.
,,Sposób na kobietę" to szczególna sztuka. Nie sposób się na niej nudzić. Momentami poważna, innym razem rozbawia do łez.sdg

Anna Dziura