REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

niedziela, 06 wrzesień 2015 16:17

Narodowe Czytanie "Lalki" Prusa na jasielskim Rynku

Narodowe Czytanie "Lalki" Prusa na jasielskim RynkuW piątek, 4 września, na jasielskim Rynkusamorządowcy i młodzież z jasielskich szkół czytalifragmenty „Lalki” Bolesława Prusa.Wszystko za sprawą IV edycji „Narodowego Czytania”, pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Zespół Szkół nr 4 w Jaśle i Powiatowe Centrum MOC WOLONTARIATU w Jaśle zorganizowały na jasielskim Rynku „Narodowe Czytanie. Lalka”. Tym samym Powiat Jasielski włączył się do ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, która w tym roku poświęcona była twórczości wybitnego polskiego pisarza Bolesława Prusa.

DPP 11


DPP 9


Bohaterami dzisiejszego jasielskiego „Narodowego Czytania” byli samorządowcy, którzy z wielkim zaangażowaniem wcielali się w role bohaterów „Lalki”. Zanim jednak pojawili się na scenie, Bożena Gogosz, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, przybliżyła zebranym sylwetkę i twórczość Bolesława Prusa.
Następnie na scenie wystąpili przedstawiciele władz samorządowych i uczniowie jasielskich. Starostwo Powiatowe w Jaśle reprezentowali: Starosta Jasielski Franciszek Miśkowicz, Członek Zarządu Powiatu Jan Urban oraz radna Rady Powiatu w Jaśle Bożena Macek – Lubaś. Przedstawiciele Powiatowego Centrum MOC WOLONTARIATUprzygotowali scenki z „Lalki”, prezentując publiczności swój talent aktorski.

{youtube}sP6gE6jYQE8{/youtube}
W trakcie trwania „Narodowego Czytania” zgromadzonym na jasielskim Rynku były rozdawane cytaty z „Lalki”. Ci, którzy przynieśli książki, mogli przybić w nich pamiątkową pieczęć, przygotowaną specjalnie na tę akcję przez Kancelarię Prezydenta RP. W programie imprezy znalazł się również mini konkurs ze znajomości twórczości Prusa. Uczestnicy akcji mogli także za pomocą czytnika kodów QR w telefonach odczytać cytaty z „Lalki”, rozmieszczone wokół Rynku.

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin