REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 22 czerwiec 2015 20:38

Solistka JDK zaproszona do udziału w międzynarodowym konkursie

Solistka JDK zaproszona do udziału w międzynarodowym konkursieRoksana Węgiel, solistka Jasielskiego Domu Kultury zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (klasy od II do IV) w XII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”, który odbył się w dniach 19 – 21 czerwca w Nowym Sączu.


Dodatkowo otrzymała także nominację do udziału w Międzynarodowym Festiwalu, który odbędzie się we włoskim Lido di Jesolo.

W konkursie wzięło udział blisko 60 młodych uczestników w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki i uczniowie klasy I, uczniowie klas od II do IV, uczniowie klas od V do VI oraz po raz pierwszy gimnazjaliści. Uczestnicy przygotowali po dwie piosenki: jedną o dowolnej tematyce, dostosowaną charakterem do wieku wykonawcy, a drugą - z repertuaru zespołu „Promyczki Dobra”. Roksana zaśpiewała a’cappella „Hej baco, paś łowiecki” z repertuaru Promyczków oraz „Piosenkę o muzyce”. Oprócz pierwszego miejsca na podium, podopieczna Ewy Grzebień, instruktorki muzyki JDK, otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w jednym z najbardziej prestiżowych festiwali w Europie – Międzynarodowym Festiwalu „Orfeusz w Italii”, który odbędzie się we włoskim kurorcie Lido di Jesolo, we wrześniu br.

23


Organizatorami wydarzenia byli: Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Promyczek i Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu i nowosądeckiego Urzędu Miasta.

kp (JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin