REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 11 czerwiec 2015 11:32

Po falach życia popłyń spokojnie

Po falach życia popłyń spokojnie9 czerwca 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle Klub „Michalina” gościł jasielską poetkę Marię Forystek.Za namową wnuków, które sfinansowały wydawnictwo zadebiutowała zbiorem wierszy „Pogoda duszy na Grunwaldzkiej 85 – z pamiętnika Marii Forystek…”. Motywy dominujące to sprawy codzienne, miłość i radość z własnej kobiecości (Kobieta). Poetka przywołuje pory roku, aby wyrazić swój zachwyt nad światem - zimowe szczyty Tatr (Zima; Wspomnienia), szarugę jesienną (Jesień). Wspomnienia wojenne powracają w wierszach Więźniarka, O żołnierzach. Mimo trudnych przeżyć, autorki nie opuszcza humor. W wierszu Gliniany garnek opowiada o przygodzie psotnika Jacka, który założywszy garnek na głowę nie mógł go ściągnąć. Maria Forystek to osoba ciepła i serdeczna - tak jak jej poezja.

1


3
4
5
6
Teresa Macek, artystka z Sądkowej od lat zajmuje się rękodzielnictwem, a jej ozdoby można obejrzeć na blogu http://tessart57.blogspot.com/. W drugiej części spotkania pokazywała zebranym, jak ozdabiać zakładki do książek i kartki okolicznościowe techniką decoupage i embossing. Dużą atrakcją okazał się tajemniczy kuferek do wytłaczania wzorów.

MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin