REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

niedziela, 19 kwiecień 2015 12:51

Taneczne prezentacje przedszkolaków

Taneczne prezentacje przedszkolakówW dniu 15.IV.2015 r. odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja Przeglądu Tańców Przedszkolaków pod hasłem ,,Zatańczyć z Tobą chcę” zorganizowana przez Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle. FotorelacjaTaneczne spotkania umożliwiają wzajemne poznanie się dzieci z jasielskich przedszkoli, bogacenie ich wiedzy nt różnych stylów i rodzajów tańca, z także umożliwiają zaprezentowanie swoich umiejętności przed szerszą publicznością.
Zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia wymaga od organizatorów szeregu działań podjętych na kilka miesięcy wcześniej. Składają się na nie m.in. opracowanie regulaminu i programu przeglądu, pozyskanie sponsorów, przygotowanie sali i dekoracji, a wreszcie – nagród.
W tym roku, ze względu na prace remontowe w Jasielskim Domu Kultury – przedszkolaki po raz pierwszy wystąpiły na scenie w Kaplicy św. Maksymiliana Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle. Prezentacje taneczne, w tak niecodziennym miejscu, były możliwe dzięki życzliwej gościnności Gwardiana klasztoru i proboszcza parafii.
Swoje umiejętności taneczne zaprezentowało 96 dzieci w wieku od 4 do 6 lat z jedenastu jasielskich przedszkoli. Repertuar przedstawiany przez przedszkolaki był różnorodny. Podziwialiśmy tańce ludowe: rzeszowiaka, krakowiaka, polkę, tańce współczesne, towarzyskie: sambę, integracyjne: polka szkocka, układy baletowe a wszystko w dobranych strojach.

1

3

4

Nauczycielki przygotowujące wychowanków do występów wykazały się dużą inwencją i pomysłowością w zakresie doboru kostiumów, rekwizytów, dodatków, choreografii. Uczestnicy wzajemnie się podziwiali, dopingowali, nagradzali brawami, a przy tym dobrze bawili. 

Wspaniałe prezentacje zostały docenione przez gości i nagrodzone przez organizatorów słodkimi upominkami oraz maskotką pluszowego misia – ulubieńca wszystkich dzieci. Wraz z panią dyrektor Martą Mosoń nagrody wręczali: zastępca Burmistrza pani Elwira Musiałowicz–Czech,
O. Łukasz oraz organizatorki przeglądu. Nagrodzenie przedszkolaków za występy było możliwe dzięki objęciu naszego przedsięwzięcia honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta Jasła, a także hojności i życzliwość sponsorów, którym za okazaną pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy.
To właśnie ich dobre serca umożliwiają kontynuację rozpoczętego 10 lat temu Przeglądu Tańców Przedszkolaków.

Renata Borowiec, Teresa Sypień, Elżbieta Zięba

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin