niedziela, 19 kwiecień 2015 12:51

Taneczne prezentacje przedszkolaków

Taneczne prezentacje przedszkolakówW dniu 15.IV.2015 r. odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja Przeglądu Tańców Przedszkolaków pod hasłem ,,Zatańczyć z Tobą chcę” zorganizowana przez Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle. Fotorelacja

Taneczne spotkania umożliwiają wzajemne poznanie się dzieci z jasielskich przedszkoli, bogacenie ich wiedzy nt różnych stylów i rodzajów tańca, z także umożliwiają zaprezentowanie swoich umiejętności przed szerszą publicznością.
Zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia wymaga od organizatorów szeregu działań podjętych na kilka miesięcy wcześniej. Składają się na nie m.in. opracowanie regulaminu i programu przeglądu, pozyskanie sponsorów, przygotowanie sali i dekoracji, a wreszcie – nagród.
W tym roku, ze względu na prace remontowe w Jasielskim Domu Kultury – przedszkolaki po raz pierwszy wystąpiły na scenie w Kaplicy św. Maksymiliana Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle. Prezentacje taneczne, w tak niecodziennym miejscu, były możliwe dzięki życzliwej gościnności Gwardiana klasztoru i proboszcza parafii.
Swoje umiejętności taneczne zaprezentowało 96 dzieci w wieku od 4 do 6 lat z jedenastu jasielskich przedszkoli. Repertuar przedstawiany przez przedszkolaki był różnorodny. Podziwialiśmy tańce ludowe: rzeszowiaka, krakowiaka, polkę, tańce współczesne, towarzyskie: sambę, integracyjne: polka szkocka, układy baletowe a wszystko w dobranych strojach.

1

3

4

Nauczycielki przygotowujące wychowanków do występów wykazały się dużą inwencją i pomysłowością w zakresie doboru kostiumów, rekwizytów, dodatków, choreografii. Uczestnicy wzajemnie się podziwiali, dopingowali, nagradzali brawami, a przy tym dobrze bawili.

Wspaniałe prezentacje zostały docenione przez gości i nagrodzone przez organizatorów słodkimi upominkami oraz maskotką pluszowego misia – ulubieńca wszystkich dzieci. Wraz z panią dyrektor Martą Mosoń nagrody wręczali: zastępca Burmistrza pani Elwira Musiałowicz–Czech,
O. Łukasz oraz organizatorki przeglądu. Nagrodzenie przedszkolaków za występy było możliwe dzięki objęciu naszego przedsięwzięcia honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta Jasła, a także hojności i życzliwość sponsorów, którym za okazaną pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy.
To właśnie ich dobre serca umożliwiają kontynuację rozpoczętego 10 lat temu Przeglądu Tańców Przedszkolaków.

Renata Borowiec, Teresa Sypień, Elżbieta Zięba