REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 02 marzec 2015 17:37

Wieczór autorski Mateusza Nocka w PBW Filia w Jaśle

Wieczór autorski Mateusza Nocka w PBW Filia w JaśleW dniu 25 lutego 2015 r. w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie miał miejsce wieczór autorski młodego poety Mateusza Nocka.


Artysta pochodzi z Zarzecza. Ważne wydarzenia, znaczące dla jego artystycznej twórczości, związane są z Rzeszowem. Tam w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej na festiwalu poezji i prozy zaśpiewał do własnej muzyki utwory Krzysztofa Karaska. Wystąpił również w TV Rzeszów śpiewając wiersze podkarpackiego poety Grzegorza Kociuby. Jest on także współzałożycielem działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle Klubu Inicjatyw Artystycznych „Wschód”, który zrzesza młodych twórców oraz promuje lokalne talenty. Skomponował muzykę do ponad 200 wierszy znanych polskich oraz zagranicznych poetów. Pod koniec ubiegłego roku ukazał się jego debiutancki tomik poezji „Piosenki na przetrwanie”.

IMG 8691

Podczas spotkania poeta opowiadał o początkach swojej niełatwej artystycznej drogi. Prezentował wybrane wiersze, a także zaśpiewał kilka utworów we własnej aranżacji muzycznej. Ponadto odwoływał się do swojego „mistrza” Edwarda Stachury, którego twórczość wywarła ogromny wpływ na jego formacje artystyczną. Podzielił się również z publicznością własnymi przemyśleniami na temat niełatwej drogi młodych artystów do zaistnienia na rynku muzycznym. Mateusz Nocek szuka swego miejsca w świecie, dąży do realizacji zamierzonych celów, nie boi się podejmować nowych wyzwań, konfrontując się z licznymi przeciwnościami jakie niesie życie. Na zakończenie spotkania można było nabyć tomik poety wraz z jego autografem.

Beata Szczepanik

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # Hanna 2015-03-11 10:40
Przystojniak z niego i bardzo sympatyczny.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin