REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 27 marzec 2013 10:51

Relacja z pokazu filmów niezależnych

3

W piątkowy wieczór 22 marca br. odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle pokaz filmów niezależnych.


Tematem pokazu była emigracja zarobkowa Polaków. Pierwszy film zatytułowany „Berlin” to etiuda na temat życia za granicą opowiedziana poprzez rozmowy telefoniczne bohatera z bliskimi pozostającymi w kraju.
Drugi film pt. „Uciec stąd” opowiadał o kumplach z poznańskich blokowisk, którzy chcą wyjechać do USA. Oba filmy wyreżyserowane zostały przez znanego twórcę offowego Mathiasa Mezlera.
Trzecią propozycją był film dokumentalny „Polak w Chicago” Mariusza Mościckiego. Twórca filmu próbował znaleźć odpowiedź na pytanie: jaki jest Polak za granicą. Wypowiedzi osób biorących udział w dokumencie w większości były bardzo negatywne. Jak wypowiedział się jeden z widzów, po zakończeniu pokazu: „Wychodzę stąd smutny”.
Pakiet filmów został przygotowany przez OFFBOX Promocja kina niezależnego, archiwum filmowe polskiej niezależnej twórczości filmowej www.offbox.pl. OFFBOX zajmuje się również wspieraniem nowej twórczości poprzez zachęcanie szerokiej rzeszy odbiorców do twórczego oglądania filmów niezależnych i motywowania do realizacji własnych projektów.

MDK Jasło

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin