REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 06 luty 2015 18:21

Twórczość Justyny Polar w JDK

Twórczość Justyny Polar w JDKPrace Justyny Polar, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, można oglądać w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Czwartkowy (5 lutego br.) wernisaż zgromadził w JDK liczne grono miłośników sztuk plastycznych oraz przyjaciół i znajomych młodej artystki. Fotorelacja


Na wystawie „Perspektywy”, która będzie czynna do 20 bm., można obejrzeć prace Justyny Polar z ostatnich kilku lat: oleje na płótnie rysunki i grafiki. Trzy prezentowane martwe natury powstały jeszcze w liceum plastycznym; liczne portrety są owocem uzewnętrzniania emocji przez malarkę 1,5 – 2 lata temu; rysunki i grafiki oraz część obrazów, to plon ostatniego roku. - Rysunki i grafiki przedstawiają opuszczone miejsca, ponieważ jednym z moich hobby jest chodzenie po opuszczonych miejscach. Są one bardzo malownicze i stanowią dla mnie wielką inspirację – mówiła Justyna Polar, przybliżając publiczności swoją twórczość. Dodała, że także jej obrazy były do niedawna monochromatyczne. Najnowsze są jednak wielobarwne i przedstawiają mnóstwo rzeczy.
Na początku ostatniego przed modernizacją JDK wernisażu, artystkę przedstawiła Helena Gołębiowska, wicedyrektor JDK; Edward Lecheta natomiast, przeczytał dwa swoje wiersze przywodzące na myśl związek sztuki życia ze sztuką malarstwa z wydanego pół roku temu tomiku „Twój portret”.

DPP 17

DPP 25

***

Justyna Polar ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, a obecnie studiuje na III roku Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni malarstwa prof. Adama Brinckena i pracowni rysunku prof. Grzegorza Bieniasa. Dotychczas artystka prezentowała swoje prace na kilku wystawach indywidualnych, a ekspozycja w JDK jest jej drugą wystawą indywidualną.

JDK - st

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin