REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 29 styczeń 2015 09:57

Zaskakujące widoki Jasła

Zaskakujące widoki JasłaZaskakujące widoki Jasła to temat XX edycji konkursu Jasło – Moje miasto organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.


Konkurs zbiegł się w czasie z jubileuszem 650-lecia nadania praw miejskich miastu Jasłu oraz 50-leciem założenia Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

Prace oceniali przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Jasła i regionu jasielskiego, Młodzieżowego Domu Kultury oraz Urzędu miasta Jasła. Liczył się pomysł, trafienie w temat przewodni konkursu. Jurorzy nie ukrywają, że zaskakujące było podejście młodych artystów-fotografików do konkursu.
W każdej pracy widać było zaangażowanie, odkrywanie nowych miejsc i pokazywanie starych w sposób oryginalny i odkrywczy.

DPP 24

DPP 47

Konkurs ma na celu kultywowanie miłości do Jasła. I choć Jasło ma niewiele zabytków bo w dużej mierze uległy one zniszczeniu, to jednak laureaci konkursu pokazali, że są tu zaskakujące widoki, które warto uwiecznić i zobaczyć. Często sam pomysł, odpowiedni kadr, światło jest kluczem do sukcesu. Od dwóch edycji w konkursie oprócz dzieci i młodzieży mogą brać udział osoby dorosłe. Tematyka za każdym razem jest inna, co pozwala twórcom na poeksperymentowanie i pobawienie się fotografią.

{youtube}v=t5WxZP6FW4o&feature{/youtube}

Wyniki konkursu:

1. Szkoły podstawowe
I miejsce - Bartosz Goleń (SP nr 4)
II miejsce - Natalia Starosz - (SP nr 2)
III miejsce - Weronika Syrek - (MDK, SP nr 2) i Gabriela Olbrot (SP nr 4)
Wyróżnienia: Kacper Janiga (MDK, ISP nr 12), Katarzyna Syrek (MDK, SP nr 2), Jakub Fortuna (MDK, SP nr 2), Bartosz Królikowski (ISP nr 12), Szymon Rybka (ZSM nr 1).

2. Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce - Sylwia Rybka (II LO)
II miejsce - Aleksandra Misiura (I LO i Piotr Pikos - MDK)
III miejsce - Natalia Żygłowicz (ZS nr 4)
Wyróżnienia: Dominika Zbylut (Gim. nr 2), Katarzyna Misior (II LO), Katarzyna Mroczka (I LO). 

3. Osoby Dorosłe
I miejsce - Mariusz Madej
II miejsce - Marek Skruch
III miejsce - Weronika Myśliwiec - Konopka
Wyróżnienia: Zbigniew Dranka, Agnieszka Maczuga, Wojciech Nachman

Anna Dziura

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # ja 2015-01-29 13:22
A laureatów nie podacie?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin