REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 27 styczeń 2015 18:15

Kolejne muzyczne sukcesy podopiecznych JDK

Kolejne muzyczne sukcesy podopiecznych JDKOliwia Hap, Klaudia Łopatkiewicz oraz zespół Fermata z Jasielskiego Domu Kultury, to zdobywcy pierwszych nagród XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 17 stycznia br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu.


Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu i jest skierowany do wykonawców z całej Polski powyżej 14. roku życia. Jego celem jest kultywowanie i ożywienie narodowej tradycji kolędowania, doskonalenie warsztatu artystycznego oraz konfrontacja dokonań twórczych wykonawców i instruktorów. Jurorzy wysłuchali 22 solistów i 8 zespołów, wśród których była także Aleksandra Tocka, również z Jasielskiego Domu Kultury. Podopieczna Ewy Grzebień zdobyła II miejsce.

fermata

Komisja konkursowa w składzie: dr Elżbieta Drążek – Barcik i ks. dr Tadeusz Bratkowski z Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Jadwiga Nowosiad, chórmistrz z PSM w Jarosławiu oceniała uczestników w trzech grupach wiekowych: młodzież gimnazjalna, ponadgimnazjalna, osoby dorosłe oraz w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Jury brało pod uwagę : dobór repertuaru, aranżację, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

OLa

Organizatorami XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek byli: Urząd Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu oraz Parafia pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu.

kp (JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin