środa, 23 styczeń 2013 19:12

Mali aktorzy ,,na deskach teatru przedszkolnego”.

IMG 3093Promyczki przedstawili jasełka dla rodziców w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Jaśle

W środę 23 stycznia 2013 roku w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Jaśle odbyło się przedstawienie jasełkowe. Występy trwały od dwóch dni. 22 stycznia wystawiono je z okazji dnia babci i dziadzia, natomiast rodzice mięli przyjemność obejrzeć przedstawienie dnia następnego. Dzieci pod okiem swoich nauczycieli chętnie przygotowywały się do tegoż wydarzenia, uczestniczyły w wielu próbach. Z pomocą przyszli także rodzice, którzy pomogli w domach utrwalić teksty wierszyków. Występ był wyjątkowy. Mali aktorzy, ubrani we wspaniałe stroje prezentowali się doskonale. Przybywające do szopki postacie śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały wierszyki.

Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, świetną prezentację poszczególnych ról, a nade wszystko umiejętność działania w zespole. Efektowne widowisko pozwoliło wszystkim wczuć się w atmosferę pełną ciepła, radości i bliskości. Tak właśnie wyglądała dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa.

Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków i nie jednej osobie zakręciła się łza w oku. Prezentowane umiejętności aktorskie, taneczne, wokalne świadczą o ogromnej wrażliwości i talencie przedszkolaków. Promyczkom nalezą się ogromne pochwały, gdyż podbiły serca widowni. Występ ten dał nam wiele radości. Widać jakich małych aktorów mamy na co dzień w domach – podsumowują rodzice przedszkolaków.

Anna Dziura

ZAHURT JASŁO